UEFA Euro 2020 finālturnīra labākais spēlētājs – Džanluidži Donnarumma

AFP/SCANPIX

Noslēdzoties 2020. gada Eiropas futbola čempionāta finālturnīram UEFA tehniskā komiteja vakar uzreiz pēc finālsvilpes paziņoja turnīra labākā spēlētāja vārdu – pirmo reizi kopš 1968. gada par labāko spēlētāju tiek atzīts vārtsargs. Turnīra labākais spēlētājs, Itālijas valstsvienības pamatvārtsargs Džanluidži Donnarumma.

22 gadus vecais vārtsargs EURO 2020 finālturnīrā laukumā pavadīja 719. minūtes, trīs spēlēs palika nepārspēts, ielaida četrus vārtus, kā arī deviņas reizes glāba komandu no 100% vārtu zaudēšanas.

Donnarumma pirmo reizi turnīrā kapitulēja astotdaļfinālā pret Austriju, kad vārtsargu pārspēja Saša Kalajdžičs, bet tas netraucēja itāļiem iekļūt ceturtdaļfinālā, kur ar 2:1 tika pārspēta Beļģija, bet pusfinālā pēc spēles 11 metru sitienu sērija tika pārspēta Spānija, un tieši DžiDži sniegums šajā sērijā bija panākuma atslēga iekļūšanai finālā.

11. jūlija vakarā Donnarumma turpināja demonstrēt pārliecinošu sniegumu visas spēlēs garumā, un pēc spēles 11 metru sitienu sērijā atvairītie divi sitieni bija kā apliecinājums vārtsarga teicamajam sniegumam šajā turnīrā.

Finālā Itālija triumfēja ar rezultātu 2:1 (1:0, 1:0, pēc spēles 11 metru sitienu sērijā 3:2) pārspējot Anglijas valstsvienību.