UEFA Čempionu līgā uzvaras izcīna “Manchester City”, “Napoli” un “Leipzig”

F apakšgrupā Anglijas čempionāta līdere Mančestras “City” mājās ar 1:0 (0:0) uzvarēja Roterdamas “Feyenoord” no Nīderlandes, vienīgos vārtus 88.minūtē gūstot Rahīmam Stērlingam.

Itālijas klubs “Napoli” mājās ar 3:0 (0:0) uzvarēja Ukrainas klubu Doņeckas “Šahtar”, saglabājot izredzes uz iekļūšanu “plpay-off”.

Neapoles komanda aizvadīja labu otro puslaiku, kurā guva trīs vārtus, izceļoties Lorenso Insinjem, Pjotram Zeliņskim un Drīsam Mertenam.

Grupas līdere ar maksimāli iespējamajiem 15 punktiem ir “City” komanda, kas jau garantējusi vietu izslēgšanas turnīrā. Ar deviņiem punktiem seko “Šahtar”, kamēr “Napoli” ir seši punkti, bet “Feyenoord” vienība līdz šim palikusi bešā.

“Šahtar” komandai otrdien būtu pieticis ar neizšķirtu, lai nodrošinātu vietu izslēgšanas spēlēs, taču tagad “Napoli” viņus var apsteigt, jo savstarpējos mačos labāki bijuši itāļi, savukārt pēdējā kārtā “Napoli” tiksies ar “Feyenoord”, kamēr “Šahtar” spēlēs pret “City”.

G apakšgrupā Turcijas futbola klubs Stambulas “Bešiktaš” savā laukumā spēlēja neizšķirti 1:1 (1:1) ar Portugāles klubu “Porto”, pirmo reizi nodrošinot sev vietu UEFA Čempionu līgas izslēgšanas spēlēs.

Spēlē rezultātu 29.minūtē atklāja “Porto” aizsargs Felipe, taču neilgi pirms puslaika pārtraukuma “Bešiktaš” brazīliešu pussargs Andersons Taliska atjaunoja neizšķirtu.

Stambulas komandai pietika ar vienu punktu, lai pirmo reizi kopš 1992.gada, kad tika izveidota UEFA Čempionu līga, tiktu “play-off” izcīņā.

Pērn “Bešiktaš” bija uzvaras attālumā no tikšanas 16 labāko komandu skaitā, taču apakšgrupas pēdējā spēlē ar 0:6 cieta sagrāvi pret Kijevas “Dinamo”, taču tagad vietu “play-off” nodrošināja kārtu pirms grupu kārtas noslēguma.

Neizšķirts izdevīgs bija arī “Porto” komandai, jo tā saglabā otro vietu grupā, līdz ar to uzvara pēdējā kārtā pret Francijas “Monaco”, ļaus turpināt dalību sacensībās.

Francijas čempione “Monaco” otrdien turpināja katastrofālo sniegumu UEFA Čempionu līgā, jo mājās ar 1:4 (1:4) kapitulēja Vācijas vicečempionei “Leipzig”.

Šajā mačā jau 31.minūtē “Leipzig” bija vadībā ar 3:0, divus vārtus gūstot Timo Verneram, bet reizi “Monaco” bumbu ieraidot savā “cietoksnī”. Turpinājumā Radamels Falkao vienus vārtus atguva, taču vēl līdz puslaika beigām Nabī Keitā atjaunoja trīs vārtu pārsvaru.

G apakšgrupas kopvērtējumā “Bešiktaš” ir 11 punkti, bet “Porto” un “Leipzig” ir pa septiņiem punktiem, kamēr “Monaco” kontā ir vien divi punkti.