Komentāri
Tiesa maijā mēģinās risināt problēmas “Skonto” stadiona strīdā
Foto: LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa maija sākumā vērtēs jautājumu par kustamās mantas apķīlājuma atcelšanu strīdā par “Skonto” stadiona mantu.

Kā liecina ieraksts Tiesu portālā, 9. maijā plkst. 14.00 sēdē tiks skatīts jautājums par prasības nodrošinājuma atcelšanu. Lēmums par prasības nodrošinājumu daļā tiesā tika pieņemts 13. martā ar norādi, ka lēmums apmierinātajā daļā stājies spēkā attiecīgajā dienā.

Savukārt Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa pagājušajā nedēļā nolēma atlikt tiesu izpildītāja Mārtiņa Eglīša darbības – apķīlātās kustamās mantas izvešanu no “Skonto” stadiona – līdz galīgā nolēmuma pieņemšanai sūdzībā par viņa rīcībām. Tiesa skatīja “Adventika Group” pieteikumu par Eglīša izpildu darbību – apķīlātās mantas izvešanu no to atrašanās vietas – atlikšanu.

Sūdzībā tika norādīts, ka martā Vidzemes priekšpilsētas tiesā ierosināta lieta SIA “Light” prasībā pret “Adventika Group” par īpašuma tiesību uz kustamu mantu atzīšanu un valdījuma piešķiršanu, vienlaikus ietverot lūgumu par prasības nodrošināšanu jeb par kustamās mantas apķīlāšanu, ko tiesa daļēji apmierināja.

Lietu vēl nav sākts skatīt pēc būtības. Nolūkā novērst “Adventika Group” piederošās mantas izvešanu no “Skonto” uzņēmums un SIA “Fitnesa parks” pārstāvji vērsās pie tiesu izpildītāja, lūdzot par apķīlājamās mantas glabātāju noteikt Juriju Kalniņu. Uzņēmums sūdzībā tiesai norādīja, ka tiesu izpildītājs, izpildot tiesas lēmumu, “ir pieļāvis būtiskus likuma normu pārkāpumus”, proti, ignorējis tiesneses lēmumā norādīto, ka pirkuma līgumā uzskaitītās mantas izvešanai no stadiona nav pamata, un ar to pārkāpis likumu.

Kā ziņots, strīdu epicentrā nonākušā “Skonto” stadiona nekustamā un kustamā īpašuma īpašnieks “Adventika Group” vērsās policijā ar lūgumu sākt kriminālprocesu par tiesu izpildītāja pilnvaru pārsniegšanu demontāžas darbu veikšanas dēļ.

“Adventika Group” jau agrāk vērsusies ar citu iesniegumu Valsts policijā saskaņā ar Krimināllikuma 177. pantu, lūdzot sākt kriminālprocesu par krāpšanu pret “Light”. “2015. gadā iegādājāmies “Skonto” stadionu kā kopīgu īpašumu, un 2016. gadā “Light” vērsās pret “Adventika Group” ar civilprasību, pretendējot uz daļu kustamā īpašuma. Ar pirmstiesas lēmumu daļa kustamās mantas ir apķīlāta, bet pirmstiesas lēmumā skaidri un gaiši pateikts, ka to demontēt nedrīkst, jo tiesa nav notikusi. Nesaprotamu iemeslu dēļ tiesu izpildītājs aizpagājušajā nedēļā sāka rīkoties. Nav arī skaidrs, kāpēc kopā ar tiesu izpildītāju bija ieradusies persona, kurai, kā ziņo masu mediji, jau sen par pārkāpumiem atņemta tiesu izpildītāja licence, proti, Inga Čepjolkina,” notikušo komentēja “Adventika Group” valdes loceklis Aleksandrs Krakovs.

2015. gadā “Adventika Group” īpašnieki iegādājās SIA “Mani Group”, kam tobrīd piederēja “Skonto” stadiona kustamais un nekustamais īpašums. Līdz ar šo darījumu jaunie īpašnieki mainīja uzņēmējsabiedrības nosaukumu uz “Adventika Group”. Pirms “Mani Group” stadiona īpašnieki bija SIA “SSA”, kas savukārt stadionu iegādājās no bankrotējušās “Parex bankas” slikto aktīvu pārvaldītājas “Reverta”.

Pašlaik “Adventika Group” lemj par turpmākajām sev piederošā īpašuma attīstības perspektīvām un darbības virzieniem, taču tuvākajā laika periodā funkciju maiņa nav plānota, un īpašums turpinās pastāvēt kā futbola stadions, norāda uzņēmumā. Sākot no pērnā gada līdz šī gada beigām, “Adventika Group” stadionu ir izīrējusi uzņēmumam “Fitnesa parks”, kas organizē futbola sacensības un citas sporta nodarbības, tajā skaitā sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju (LFF).

Aprīļa sākumā ziņoja, ka “Skonto” stadionā notiek kustamā īpašuma demontāža, noņemot apgaismojuma stabu prožektorus un tribīņu krēslus. Kā portālam “Delfi” toreiz tika apliecinājis “Light” īpašnieks Alans Selters, “Skonto” stadionā notiek uzņēmumam piederošās kustamās mantas apķīlāšana un izņemšana, kā to paredzot tiesas spriedums. Saskaņā ar portāla ziņoto, uzņēmuma īpašums esot stadiona tablo, tunelis, pa kuru futbolisti iznāk uz spēlēm, kā arī stadionā esošie futbola vārti.

Savukārt LFF prezidents Guntis Indriksons 19. aprīlī paziņoja, ka ir panākta vienošanās, ka demontāža “Skonto” stadionā vairs nenotiks, un Latvijas futbola izlases spēli ar Portugāli varēs aizvadīt minētajā vietā.

Lasi vēl