Šveices un Horvātijas futbolisti izcīna ceļazīmes uz Pasaules kausa finālturnīru

0 Komentāru
Šveices un Horvātijas futbolisti izcīna ceļazīmes uz Pasaules kausa finālturnīru
Foto: AFP/LETA

Šveices un Horvātijas futbola izlases svētdien nodrošināja ceļazīmes uz 2018. gada Pasaules kausa finālturnīru.

Šveicieši Eiropas zonas “play-off” kārtas atbildes spēlē savā laukumā cīnījās 0:0 (0:0) ar Ziemeļīriju, divu spēļu summā uzvarēdami ar rezultātu 1:0.

Šveices futbolisti spēlējuši desmit Pasaules kausa finālturnīros, tajā skaitā arī iepriekšējos trijos čempionātos. Divos no trim iepriekšējiem finālturnīriem šveiciešiem izdevās sasniegt astotdaļfinālu. Pirmajā spēlē Šveice viesos uzvarēja ar rezultātu 1:0, vārtus gūstot Rikardo Rodrigesam.

Vēl vienā atbildes mačā Horvātija viesos spēlēja 0:0 (0:0) ar Grieķiju, divu spēļu summā svinot pārliecinošu panākumu ar 4:1.

Lai gan visu atbildes maču Grieķija centās kontrolēt bumbu, vienīgo sitienu vārtu četrstūrī tā izpildīja vien 87. minūtē. Zīmīgi, ka Horvātija reizi bumbu pat trieca pret pretinieku vārtu stabu, tomēr tas neskaitās kā precīzs sitiens, un viesiem mača gaitā tā arī netika fiksēts neviens sitiens pa vārtiem.

Līdz ar to Horvātija tagad būs piedalījusies piecos no pēdējiem sešiem finālturnīriem. Debijā 1998. gadā tā pamanījās gūt trešo vietu, bet pārējās dalības reizēs apstājusies grupā.

Pēdējās divas finālturnīra dalībnieces no Eiropas zonas kļūs zināmas nākamajās divās dienās – pirmdien Itālija atbildes spēlē spēkosies ar Zviedriju, kam pirmajā mačā zaudēja ar 0:1, bet otrdien tiksies Dānija un Īrija, kas sestdien Kopenhāgenā nospēlēja neizšķirti 0:0.

0 Komentāru