Šveices futbolisti EČ sāk ar vairākumā pieveiktu Albāniju

Ar uzvaru Francijā notiekošo Eiropas čempionātu futbolā sestdien sāka Šveices valstsvienība, kas, lielāko daļu mača aizvadot vairākumā, ar 1:0 (1:0) pārspēja Albāniju. Vienīgos vārtus šajā mačā guva Fabians Šērs.

Jau ar spēles pirmajām minūtēm Šveice ņēma iniciatīvu savās rokās, radot spiedienu uz albāņu vārtiem. Tas vainagojās panākumiem jau piektajā minūtē, kad pēc stūra sitiena precīzu raidījumu ar galvu veica Šērs. Pēc vārtu guvumu spēles gaita izlīdzinājās un Albānija meklēja veidus, kā iekarot pretinieku vārtus. Mača 31.minūtē lieliska iespēja bija šīs komandas futbolistam Armando Sadiku, taču viņa izgājienu uz vārtiem neitralizēja Šveices valstsvienības vārtsargs Jans Somē.

Jau pēc piecām minūtēm Albānija bija spiesta palikt mazākumā, kad otro dzelteno kartīti saņēma Loriks Cana, jo viņš nospēlēja ar roku. Līdz ar to Šveice tika pie iespējas izpildīt standartsituāciju netālu no sāncenšu soda laukuma, un Blerims Džemaili pēc lieliska sitiena trāpīja pa vārtu stabu. Vēl puslaika beigās Albāniju no vārtu zaudējuma glāba arī vārtsargs Etrits Beriša.

Pirmais puslaiks noslēdzās ar 1:0 par labu Šveicei, kas veiksmīgi iesāka otro puslaiku, radot vairākas vārtu gūšanas iespējas, bet ikreiz vietā bija albāņu vārtsargs Beriša, kurš turklāt 66.minūtē ar papēdi atvairīja ļoti bīstamu Harisa Seferoviča sitienu. Tuvojoties spēles beigām, spiediens uz Albānijas pleciem pieauga un tā metās atspēlēties, tomēr nesekmīgi. Pamatlaika pēdējās minūtēs lieliska iespēja izlīdzināt rezultātu bija Škēlzenam Gaši, kurš izgāja viens pret vārtsargu, taču Somē glāba Šveici no vārtu zaudējuma. Atlikušajās minūtēs Albānijai pārspēt pretinieku vārtsargu vairs neizdevās.

Šīs apakšgrupas pirmais mačs tika aizvadīts jau piektdien, kad atklāšanas spēlē mājiniece Francija ar 2:1 mača izskaņā pārspēja Rumāniju.