Sprādziens apvieno Monako un Dortmundes futbola fanus

Komentāri

Pirms otrdien gaidāmās UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla pirmās spēles mājinieku komandas Dortmundes “Borussia” autobuss cietis trīs eksplozijās, kā rezultātā mačs ir atcelts.

Dortmundes komandai otrdienas vakarā plkst. 21.45 pēc Latvijas laika bija iecerēta spēle pret Francijas klubu “Monaco”. Tiesa, esot ceļā uz stadionu, pēc trim tuvumā notikušiem sprādzieniem cieta vienības autobuss.

Kā vēsta vācu laikraksts “Bild”, šajos sprādzienos cieta Dortmundes kluba spāņu aizsargs Marks Bartra, kurš tika aizvests uz slimnīcu. Spēlētājam gan nopietni savainojumi nav konstatēti, vien traumēta roka, un viņam slimnīcā tika veikta rokas locītavas operācija. Pēc šā notikuma “Monaco” un “Borussia” komandu fani apvienojās un devās kopīgās vakariņās. Arī stadionā ”Monaco” fani izrādīja cieņu cietušajiem futbolistiem un pēc paziņojuma par notikušo sprādzienu skaļi dungoja: ”Dortmund, Dortmund!”

Video

Foto

Pagaidām vēl nav skaidrības, kas ir vainojams pie notikušajiem sprādzieniem. Nekas neliecina, ka šie sprādzieni būtu “organizēts” terorakts, vēstīja Vācijas ziņu aģentūra DPA, atsaucoties uz ziņu avotiem drošības spēkos. Dortmundes policija uzskata, ka šie sprādzieni bija mērķēts uzbrukums tieši Dortmundes futbola klubam “Borussia”, paziņoja pilsētas policijas priekšnieks Gregors Lange.

Foto

Vietējā prokuratūra paziņoja, ka netālu no sprādzienu vietas ir atrasta kāda vēstule. “Tās autentiskums tiek pārbaudīts,” žurnālistiem sacīja prokurore Sandra Like, neizpaužot vēstules saturu.

Sprāgstvielas bija paslēptas dzīvžogā un tika detonētas, kad garām brauca autobuss. Sprādzienos tika izsisti autobusa logi, savainojot 26 gadus veco Bartru rokā ar stikla lauskām, un autobusa labā puse izdega. Pēcāk turnīra rīkotāji pavēstīja, ka mačs ir atcelts un tas varētu norisināties trešdien.

Lasi vēl