Spānija ar pamatīgām grūtībām uzvar Irānu un dzēš cerības Marokai

AP/LETA

Pasaules kausa izcīņā futbolā trešdien vakarā Spānijas izlase B grupā ar grūtībām pārspēja Irānu – 1:0, kā rezultātā izredzes izkļūt no apakšgrupas zaudēja Maroka.

Pirmajā puslaikā Spānijas izlasei piederēja nospiedošs teritoriālais pārsvars, ko gan vārtu guvumā neizdevās pārvēst. Pirmajās 45.minūtēs spāņi izveidoja tikai vienu bīstamu epizodi pie Irānas vārtiem.

Otrajā spēles daļā notikumi laukumā bija daudz dzīvīgāki – Spānija viedoja regulārus draudīgus uzbrukumus, arī irāņi nekautrējās uzbrukt. 53.minūtē Irāna varēja atklāt mača rezultātu, kad Karima Ansarifarda sitiens lidoja gar spāņu vārtu stabu – Davids de Hea šajā situācijā nebūtu glābējs.

Ko nepaveica Irāna, to paveica Spānija. Minūti vēlāk Djegu Košta guva vārtus – Ramins Rezaejans no vārtu priekšas sita bumbu projām, taču tā trāpija pa Koštas celi un ielidoja vārtu tīklā.

62. minūtē Irāna guva vārtus, tomēr Saeida Ezatolahi precīzais sitiens pamatoti netika ieskaitīts aizmugures situācijas dēļ.

Savukārt 83. minūtē irānieši izviedoja teicamu pretuzbrukumu, taču Mehdi Sarsela sitiens ar galvu lidoja nedaudz virs vārtiem. Atlikušajās minūtēs spāņi nosargāja svarīgo panākumu.

Jau vēstīts, iepriekš trešdien Portugāle ar 1:0 uzvarēja Maroku. Tādējādi B grupā Portugālei un Spānijai ir pa četriem punktiem, Irānai ir trīs, bet Maroka pie punktiem nav tikusi. Trešajā kārtās Portugāle spēlēs ar Irānu, bet Spānija ar Maroku.