Slepenā dzeršana? Pasaules kausā Katarā līdzjutēji nedrīkstēs publiski lietot alkoholu

Pievienot komentāru
Slepenā dzeršana? Pasaules kausā Katarā līdzjutēji nedrīkstēs publiski lietot alkoholu
Foto: REUTERS/SCANPIX

2022.gadā Katarā gaidāmajā Pasaules kausa izcīņā futbolā nevarēs publiski lietot alkoholu, pavēstījis organizatoriskās komitejas pārstāvis Hasans al Tavadi.

“Pasaules kausa laikā ielās, parkos un citās publiskās vietās būs aizliegts lietot alkoholu,” uzsvēra al Tavadi. “Esam pret alkohola lietošanu stadionos un to tuvumā.” Tiesa, grādīgo dzērienu lietošana nebūs aizliegta “attālākās” vietās un viesnīcās. Pasaules kauss Katarā jau iepriekš izsaucis plašu rezonansi. Lēmumā, kas šai valstij piešķīra tiesības rīkot tik atbildīgu turnīru, tika vainota korupcija, turklāt sacensību norise no vasaras tika pārcelta uz ziemas mēnešiem, lai nevajadzētu saskarties ar pārlieku lielu karstumu.

Sagaidāms, ka alkohola lietošanas aizliegums radīs nesaskaņas starp turnīra sponsoriem un Starptautisko Futbola federāciju asociāciju (FIFA). Turklāt jau iepriekš izskanēja informācija, ka Katara Pasaules kausa dēļ savus likumus nemainīs. Katarā alkohola lietošana nav pilnībā nelegāla, jo to drīkst darīt viesnīcās un tiekot pie īpašas licences. Tiesa, stipros dzērienus ir aizliegts lietot publiski un arī tos ievest no citām valstīm nedrīkst.

Zīmīgi, ka 2014.gada Pasaules kausa dēļ Brazīlija mainīja savu likumdošanu, atļaujot stadionos tirgot alkoholiskos dzērienus. Pasaules kauss Katarā 2022.gadā notiks no 21.novembra līdz 18.decembrim.

Lasi vēl