Skotijas futbola klubiem arī turpmāk nebūs tiesību spēlēt Anglijas profesionālajās līgās

0 Komentāru
Skotijas futbola klubiem arī turpmāk nebūs tiesību spēlēt Anglijas profesionālajās līgās
Foto: EPA/LETA

Arī pārveidotajās trijās spēcīgākajās Anglijas futbola līgās nebūs tiesību spēlēt komandām no līgām ārpus Anglijas, ceturtdien pavēstījusi Anglijas Futbola līgā (EFL).

Tas atņēmis cerības Skotijas grandiem Glāzgovas Celtic un Rangers pievienoties Anglijas čempionātam, ko viņi vēlējušies jau ilgstoši.

Pašlaik Anglijas profesionālajā futbolā skaitās četras spēcīgākās līgas, bet iepriekš šogad tika paziņots, ka trīs aiz premjerlīgas sekojošie čempionāti tiks pārveidoti par četrām līgām ar 20 komandām. Līdz ar to tajās spēlētu par astoņiem klubiem vairāk nekā pašlaik, kas deva pamatu spekulācijām, ka Celtic un Rangers komandas varētu tikt uzaicinātas uz trešo spēcīgāko līgu.

Tomēr ceturtdien 72 komandu tikšanās reizē noraidīta gan šādu vienību uzņemšana, gan arī premjerlīgas B komandu iesaistīšana un oficiāli nolemts, ka astoņi klubi EFL sistēmai varēs kvalificēties no National League sistēmas, kas pašlaik ir piektā spēcīgākā valstī. Paredzams, ka jaunā sistēma stāsies spēkā no 2018./2019.gada sezonas, bet galējo lēmumu plānots pieņemt 2017.gada jūnijā.

0 Komentāru