Skandalozais Blaters pēc Putina ielūguma apmeklēs Pasaules kausa finālturnīru

Komentāri
Skandalozais Blaters pēc Putina ielūguma apmeklēs Pasaules kausa finālturnīru
Blaters saņēmis prezidenta Putina ielūgumu (Foto: AFP/LETA)

Kādreizējais Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidents Zeps Blaters, kurš saistībā ar korupcijas skandālu amatu zaudēja 2015.gadā, saņēmis Krievijas prezidenta Vladimira Putina ielūgumu uz nākamā gada Pasaules kausa finālturnīru.

Pašlaik 81 gadu vecais Blaters FIFA prezidenta amatā pavadīja 17 gadus. No amata šveicietis tika atbrīvots pēc aizdomīga maksājuma divu miljonu Šveices franku (1,8 miljonu eiro) apjomā bijušajam Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) prezidentam Mišelam Platinī.

Abi aizpērn saņēma astoņu gadu diskvalifikāciju no futbola un ar to saistītām aktivitātēm. “Došos uz Pasaules kausa finālturnīru Krievijā. Esmu saņēmis prezidenta Putina ielūgumu. Nezinu, cik ilgi tur būšu, vai došos uz atklāšanas maču vai finālu,” aģentūrai AFP atklāja Blaters.

Tikmēr Platinī pietuvinātas personas atklājušas, ka Blatera bēdubrālis nav saņēmis Putina ielūgumu un nezina, ko darīs nākamajā vasarā. Pagaidām nav skaidrs, kā FIFA piespriestā diskvalifikācija varētu ietekmēt Blatera vizīti spēlēs, jo, piemēram, Platinī pērn savā dzimtenē Francijā varēja apmeklēt mačus, taču viņam nebija oficiālas personas statusa.

2018.gadā Pasaules kauss iecerēts Krievijā, bet četrus gadus vēlāk tas norisināsies Katarā. Ilgstoši uzskatīts, ka abas valstis rīkošanas tiesības varētu būt ieguvušas korupcijas ceļā.

Lasi vēl