“Shakhtar” brazīliešu futbolists asi reaģē uz fanu rasismu un saņem sarkano kartīti

Pievienot komentāru
“Shakhtar” brazīliešu futbolists asi reaģē uz fanu rasismu un saņem sarkano kartīti

Svētdienas Ukrainas premjerlīgas mačs starp Doņeckas “Shakhtar” un Kijevas “Dynamo” (1:0) nepatīkams izvērties “Shakhtar” brazīliešu pussargam Taisonam.

74. minūtē 31 gadu vecais futbolists neizturēja “Dynamo” fanu rasistisko uzvedību un to virzienā raidīja bumbu, kā arī parādīja rupju žestu.

Incidenta rezultātā spēle tika pārtraukta uz piecām minūtēm, Taisonam un citam komandas brazīlietim Detinju pametot laukumu ar asarām acīs. Mačam atsākoties, Taisons par minēto reakciju saņēma sarkano kartīti.

“Shakhtar” kategoriski iebilst pret visām rasisma, rasu diskriminācijas, ksenofobijas un ar to saistītās neiecietības izpausmēm,” vēsta kluba paziņojums pēc spēles.

“Apvainojumu izdarīšana, pamatojoties uz ādas krāsu, politiskiem vai reliģioziem uzskatiem, nav attaisnojama. Šāda rīcība nav pieņemama civilizētās valstīs un futbola čempionātos. UEFA klubiem un asociācijām, kuru fani mačos izrāda rasismu, piemēro visstingrākās sankcijas. ”

Zīmīgi, ka līdzīgs ar rasismu saistīts incidents pirms nedēļas novērots Itālijā, kad savu neapmierinātību pauda Mario Balotelli.