Septembrī tiesas priekšā stāsies korupcijā apsūdzētais PSG prezidents al Helaifi un FIFA bijusī amatpersona

Pievienot komentāru
Septembrī tiesas priekšā stāsies korupcijā apsūdzētais PSG prezidents al Helaifi un FIFA bijusī amatpersona
AP/SCANPIX

Septembrī Šveices tiesas priekšā stāsies korupcijā apsūdzētais Parīzes “Saint-Germain” (PSG) kluba īpašnieks Nasers al Helaifi, kā arī bijušais Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) ģenerālsekretārs Žeroms Valki, otrdien paziņoja Šveices tiesa.

Šveices prokurori par korupciju spēļu translāciju tiesību piešķiršanā apsūdzējuši bijušo FIFA ģenerālsekretāru Valki un PSG īpašnieku al Helaifi. Abas personas nelikumīgas darbības veikušas ar vadošo futbola līgu translāciju tiesībām.

Valke tiek apsūdzēts par apzinātu krimināli sodāmas rīcības veikšanu un vadīšanu, kā arī par dokumentu viltošanu. Tikmēr PSG prezidents un vārdā nenosaukta trešā persona apsūdzēti Valkes kūdīšanā.

Kā otrdien vēstīja Šveices tiesa, visi trīs apsūdzētie tiesas priekšā stāsies septembrī.

Šveice izmeklēšanu šajā lietā uzsāka jau 2017.gadā. Tiek vēstīts, ka Valke laikā no 2013. līdz 2015.gadam ļaunprātīgi izmantojis savu statusu FIFA, lai ietekmētu translāciju tiesību piešķiršanu Grieķijas un Itālijas čempionātos, kā arī Pasaules kausā un FIFA Konfederācijas kausā.

PSG prezidents al Helaifi ir valdes loceklis “Qatari TV”. Šī televīzija ietilpst “beIN Media” grupā, kurai no 2018. līdz 2030.gadam piešķirtas Pasaules kausa translācijas tiesības. Al Helaifi esot piekukuļojis Valki, lai lēmums būtu labvēlīgs “beIN Media” grupai.

Vēlāk prokuroriem nācās dzēst šo apsūdzību, jo FIFA janvārī paziņoja, ka starp abām pusēm esot panākts izlīgums. Šveices likums nosaka, ka lietu par kukuļdošanu nedrīkst uzsākt, līdz nav saņemta sūdzība par nelegālu darbību.

Tajā pašā laikā pret vārdā nenosauktu uzņēmēju ir celta apsūdzība kukuļošanā pēc 1,25 miljonu eiro maksāšanas Valkes kompānijai “Sportunited LLC”.

Tikmēr Al Helaifi iepriekš šogad jau paspējis pasūdzēties, ka trīs gadus ilgusī izmeklēšana ir bijusi “raksturīga ar pastāvīgām noplūdēm, dezinformāciju un šķietamu darbību, lai sasmērētu manu reputāciju plašsaziņas līdzekļos”.

Tāpēc uzņēmējs jau pieprasījis ievērojamām Šveices amatpersonām atvērt krimināllietu par izmeklēšanas gaitu. Tāpat viņš apsver iespēju vērsties pret masu medijiem, kuri “atkārtoti publicēja faktiem neatbilstošus un reputācijai postošus rakstus”.