Komentāri
Saūda Arābijā sievietēm piektdien pirmo reizi atļauts apmeklēt futbola spēli
Autors: LETA/AFP

Saūda Arābijas pilsētā Džidā piektdien paredzētajā futbola spēlē gaidāmas līdzjutējas sievietes, un tā būs pirmā reize šajā konservatīvajā karalistē, kad viņām atļauts to darīt.

Vietējo komandu “Al-Ahly” un “Al-Baten” spēlē tribīnēs apmēram 10 000 vietu būs atvēlētas sievietēm un ģimenēm. Šis būs pirmais no trim mačiem šomēnes, kurā sievietēm ieeja būs atļauta.

Saūda Arābijas laikraksts “Okaz” norāda, ka uz piektdienas spēli jau pārdots vismaz 1200 sievietēm un ģimenēm paredzēto biļešu un skaits tuvākajās stundās var pieaugt.

Tirdzniecībā laisti sievietēm domāti krekliņi abu klubu krāsās par pazeminātām cenām.

Futbols šajā valstī ir sporta veids numur viens, tās izlase šovasar startēs Pasaules kausa finālturnīrā Krievijā.
Oktobrī valsts sporta aģentūra izdeva rīkojumu, ka trim stadioniem, kuri līdz šim bija piemēroti tikai vīriešu publikai, jābūt sagatavotiem, lai tos varētu apmeklēt arī sievietes un ģimenes, paredzot tam atsevišķas ieejas un tribīņu sektorus.

Septembrī Saūda Arābijas kroņprincis Muhammeds bin Salmans izdeva dekrētu, ka no šā gada jūnija sievietēm būs atļauts vadīt automašīnu. Decembrī amatpersonas noteica, ka sievietēm būs atļauts braukt arī ar motociklu un vadīt kravas automašīnu.

Bin Salmans uzskata, ka šādu aizliegumu atcelšana padarīs valsti atvērtāku un mainīs tās publisko tēlu.

Lasi vēl