Sarūgtinājums un vilšanās – Belokoņs skarbi par “Blackpool” līdzīpašnieku Oistonu ģimeni

0 Komentāru
Sarūgtinājums un vilšanās – Belokoņs skarbi par “Blackpool” līdzīpašnieku Oistonu ģimeni
Foto: PA Wire/PA Images/SCANPIX

Latvijas baņķieris Valērijs Belokoņs, kurš ir Anglijas futbola kluba “Blackpool” prezidents un daļējs īpašnieks, jūtas nodots no šīs vienības citu līdzīpašnieku – Oistonu ģimenes – puses, otrdien Londonā notikušās Augstākās tiesa sēdē norādījis Latvijas uzņēmējs.

Tiesā tiek skatīta Belokoņa prasība pret Ovenu un Karlu Oistoniem, kuriem pieder “Blakcpool” komandas lielākā akciju daļa, taču Belokoņs viņus vaino naudas līdzekļu piesavināšanā.

Belokoņs, tiesā sniedzot liecības, norādījis, ka laikā posmā no 2010. gada, kad Blekpūles komanda izcīnīja ceļazīmi uz Anglijas premjerlīgu, līdz 2014. gadam, kad komanda jau bija noslīdējusi uz Anglijas pēc spēka ceturto līgu jeb “League Two”, Oistoinu ģimene piesavinājusies miljoniem sterliņu mārciņu, tā vietā, lai šo naudu ieguldītu kluba attīstībā, pērkot laba līmeņa futbolistus un maksājot spēlētājiem algas.

“Ja pat maza daļa no šīs naudas būtu izmantota spēlētāju pirkšanā un atalgošanā, es ticu, ka klubs nekad nebūtu nonācis situācijā, kurā ir šobrīd,” liecinieka paziņojumā norādījis Latvijas uzņēmējs, par ko vēsta raidorganizācija BBC. “Kopš pirmajiem maksājumiem 2010.gadā [par vietas izcīnīšanu premjerlīgā] mana iesaiste klubā tika samazināta un es jutos nodots no Ovena un Karla Oistonu puses, ar nožēlu skatoties, kā klubs trīs reizes pēc kārtas izkrīt uz zemāku līgu,” citēts Belokoņs.

Britu mediji ziņo, ka šī tiesas prāva varētu būt izmaksu ziņā viena no dārgākajām britu futbola vēsturē.

Iepriekš Belokoņs februārī uzvarēja Mančestras tiesā, jo tā atzina, ka ka Oistonu ģimene nepamatoti nav izmaksājusi viņam pienākošos peļņas daļu par veiktajām investīcijām stadionā. Izmaksājamās naudas lielums gan vēl nav noteikts, taču, lai kāda summa tiktu piešķirta, tā būs neliela salīdzinājumā ar to, ko Belokoņs varētu saņemt, uzvarot gaidāmajā procesā. To lēš vairāk nekā 20 miljonu sterliņu mārciņu (23 miljonu eiro) apmērā.

Komandas līdzjutējiem, kuri noskaņoti pret Oistonu, tas dotu cerību uz iespējamu īpašnieka maiņu. Konflikts starp abām pusēm samilza martā, kad klubs apturēja Belokoņa darbību kluba direktoru padomē pēc apvainojumiem naudas atmazgāšanā.

0 Komentāru