“Riga” kapteinis Gorkšs: Latvijas kausa fināla likteni izšķirs raksturs, nevis kurš labāk žonglē bumbu
Latvijas futbola izlases spēlētāji iesildās pirms pārbaudes spēles Olimpiskajā "Skonto" stadionā. (Edijs Pālens / LETA)

Latvijas kausa fināla futbolā likteni rudenīgajos laikapstākļos izšķirs futbolistu raksturs, uzsver “Riga” kapteinis Kaspars Gorkšs.

“Riga” galvenais treneris Slaviša Stojanovičs uzsver, ka abas komandas pelnījušas spēlēt titula mačā, jo pēdējo mēnesi demonstrē labu futbolu.

“Uzvarēs tā komanda, kas spēs par 100% koncentrēties. Abas komandas ir līdzīgas, ar līdzīgu spēles stilu, bet kausa fināls ir viena spēle, kurā otras iespējas nebūs,” atzīmēja slovēņu speciālists.

Ambiciozais klubs “Riga” šosezon piesaistījis Latvijas futbolam spēcīgus spēlētājus, turklāt pirms iepriekšējā kausa fināla, kurā tika ciests zaudējums “Ventspilij”, kluba vadība bija apsolījusi prēmijas par trofejas iegūšanu.

“Nejūtu spiedienu no komandas vadības, tomēr šis bija viens no mērķiem pirms ierados. Esam vienu soli no tā, bet pretī būs spēcīgs konkurents, mums jātic pašiem sev,” stāstīja kādreizējais Slovēnijas izlases galvenais treneris Stojanovičs, kurš pie “Riga” stūres stājās augusta sākumā.

Tikmēr “Riga” un Latvijas izlases kapteinis Gorkšs jūtas pagodināts spēlēt kausa finālā.

“Šeit ir divas šobrīd interesantākās virslīgas komandas. Daudz nerunāšu, kurš uzvarēs – triumfēs tas, kurš konkrētā mačā parādīs labāko sniegumu. Tā ir kausa specifika – uzvar tas, kurš konkrētā spēlē nodemonstrē labāku sniegumu un raksturu, nevis spēlē kvalitatīvāk sezonā kopumā. Daudz izšķirs raksturs, īpaši šādos apstākļos, nevis kurš labāk žonglē bumbu,” skaidroja Gorkšs.

Līdz ar rudens lietavām dabīgā seguma laukumi, tajā skaitā arī “Skonto” stadiona zāliens, ievērojami zaudējuši savu kvalitāti.

“Laukuma kvalitāte ir adekvātā stāvoklī gadalaikam un apstākļiem. Kurš veiksmīgāk pielāgosies, spēs gūt mazu, bet priekšrocību,” atzīmēja Gorkšs.

“Riga” futbolistiem ceļš uz finālu bija krietni smagāks nekā pretiniekiem, jo ceturtdaļfinālā uzvara tika gūta pēcspēles sitienu sērijā, bet pusfinālā panākums tika nodrošināts papildlaikā. Ceturtdaļfinālā vienu no precīzajām “pendelēm” iesita arī Gorkšs, kurš 11 metru soda sitienus parasti neizpilda.

“Ceturtdaļfinālā “pendeles” sišana bija spontāns lēmums, šoreiz redzēsim – kurš dotajā brīdī jutīsies pārliecināts par saviem spēkiem, tas sitīs. Laikam pirms tam iepriekšējo reizi biju sitis sen atpakaļ Zviedrijā, līdz ar to karjerā esmu realizējis abus mēģinājumus,” atcerējās Gorkšs.

Pērnā gada beigās tika ieviestas izmaiņas Latvijas kausa izcīņas izspēlē, kas līdz ar 2017.gadu paredz atgriešanos pie turnīra izspēles viena kalendārā gada ietvaros.

“Neierasti oktobrī aizvadīt finālu. Gatavojamies pēc plāna, cienām pretinieku un saprotam, ka ja nebūsim par 100% gatavi, būs grūti. Vēlamies parādīt labu futbolu, lai līdzjutēji būtu apmierināti,” stāstīja liepājnieku galvenais treneris Tamazs Pertija.

Liepājas futbolisti 2015.gadā tika kronēti par Latvijas čempioniem, bet valsts kausa izcīņā kurzemnieki šobrīd ir bez trofejām. Tāpat kausu savā īpašumā nav ieguvis Pertija.

“Spēle būs īpaša man un visam klubam. Centīšos beidzot iegūt Latvijas kausu,” solīja Pertija.

Uz iepriekšējās kausa izcīņas finālu, kas arī risinājās “Riga” mājvietā “Skonto” stadionā, “Ventspils” futbolisti devās spēles dienā, turpretī Liepājas klubs galvaspilsētā ieradies dienu iepriekš.

“Vienmēr braucam dienu iepriekš, tā ir labāk sagatavoties,” teica Pertija.

Savu otro oficiālo maču pēc traumas izdziedēšanas aizvadīs “Liepāja”/”Mogo” un Latvijas izlases pussargs Jānis Ikaunieks.

“Motivācija būs vislielākā, visa komanda būs gatava cīņai, braucam tikai pēc uzvaras un esam pārliecināti par saviem spēkiem. Šobrīd esam labāki par pretiniekiem, mūsu futbolisti šobrīd spēlē labāku futbolu, galvenais neko nesarežģīt,” uzsvēra Ikaunieks, kura kaujinieciskais noskaņojums sasmīdināja Gorkšu.

Liepājnieki finālā iekļuvuši pirmoreiz kluba pastāvēšanas vēsturē, bet galvaspilsētas pārstāvjiem tas izdevies otro reizi pēc kārtas. Iepriekšējā trofejas izcīņā rīdzinieki finālā vien pēcspēles sitienu sērijā zaudēja “Ventspilij”.

Liepājnieki ceļu uz pusfinālu sāka astotdaļfinālā, ar 1:0 uzvarot pirmās līgas vienību “Daugavpils”, bet ceturtdaļfinālā dramatiskā galotnē mazākumā ar 2:1 pieveica “Ventspils” vienību, panākumu izraujot kompensācijas laikā. Savukārt pusfinālā tika gūta virsroka 4:1 pār RFS.

Tikmēr “Riga” astotdaļfinālā ar 5:0 uzvarēja pirmās līgas vienību “Preiļi”, bet ceturtdaļfinālā tikai pēcspēles sitienu sērijā salauza “Jelgavu” un mačā uzvarēja ar 3:2. Arī pusfinālā rīdziniekiem nepietika ar 90 minūtēm uzvarētāju noskaidrošanai, pagarinājumā gūstot panākumu 2:1 pār Jūrmalas “Spartaku”.

Abas komandas ne tikai cīnās par Latvijas kausa trofeju, bet arī par čempionu titulu virslīgā, uz kuru pretendē piecas vienības. Šobrīd labākā pozīcijā ir “Riga”, kas turnīra līderim “Spartakam” zaudē četrus punktus un ir trīs punktus priekšā Liepājas komandai, taču kurzemniekiem ir viens mačs rezervē.

Šosezon abas komandas virslīgā tikušās četras reizes, uzvaras un zaudējumus dalot uz pusēm.