RFS ar minimālu zaudējumu Beļģijas klubam “Gent” noslēdz starptautisko sezonu

ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas vicečempione futbolā RFS ceturtdien UEFA Konferences līgas kvalifikācijas trešās kārtas atbildes spēlē “Daugavas” stadionā ar 0:1 piekāpās Beļģijas klubam “Gent”, divu spēļu summā zaudējot ar 2:3 un noslēdzot sezonu Eiropas klubu turnīros.

Pirmajā puslaikā izteikts pārsvars bija viesiem, kamēr RFS centās atbildēt ar pretuzbrukumiem, dažās no epizodēm aizkļūstot līdz pretinieku soda laukumam. Otrajā puslaikā rīdzinieku pretuzbrukumi atdūrās pirms soda laukuma, taču tā pirmajā pusē arī pretinieki neapliecināja savu favorītu statusu.

Vārtus beļģu klubs guva mača 73.minūtē, kad pēc soda sitiena izspēles uzbrukums turpinājās RFS soda laukumā. Tā noslēguma fāzē tika uzcelta bumba “otrajā stāvā”, no kurienes to ar galvu mērķī raidīja Džozefs Okumu.

Pamatlaika pēdējā desmitminūtē RFS vairākas reizes nogādāja bumbu soda laukumā, taču visi uzbrukumi atdūrās pretinieku aizsardzības valnī. 85.minūtē vienā uzbrukumā pretinieki pat trīs reizes bloķēja ļoti bīstamus Rīgas futbolistu sitienus pa vārtiem.

Šī dueļa pirmā cīņa Beļģijā beidzās ar neizšķirtu – 2:2.

“Play-off” jeb ceturtās kārtas spēles notiks 19. un 26.augustā. Savukārt grupu turnīra izloze notiks 27.augustā.