“Rennes” galvenais treneris sašutis par Latvijas tiesnešu brigādes darbu mačā pret “Arsenal”

1 komentārs
REUTERS/SCANPIX

Francijas futbola kluba “Rennes” galvenais treneris Žiljēns Stefans pauda neapmierinātību ar latviešu tiesneša Andra Treimaņa brigādes darbu ceturtdien notikušajā UEFA Eiropas līgas astotdaļfināla spēlē pret Londonas “Arsenal”.

Jau iepriekš tika ziņots, ka Treimanim kopā ar saviem palīgiem tiesāja “Arsenal” un “Rennes” astotdaļfināla atbildes spēli. Šajā mačā uzvaru ar 3:0 izcīnīja Londonas klubs, kas divu spēļu summā tādējādi triumfēja ar 3:2.

Mača 15.minūtē Einslijs Meitlands-Nailss panāca 2:0, tomēr īsu brīdi pirms tam Latvijas tiesnešu brigāde nepiefiksēja aizmugures situāciju, un vārtu guvums tika ieskaitīts. UEFA Eiropas līgā vēl nav ieviesta video atkārtojumu sistēma (VAR).

“Otro vārtu guvumā bija pārliecinoša aizmugure,” pēc spēles dusmīgs bija Stefans. “Šajā situācijā pat nebija nepieciešama VAR, lai varētu to piefiksēt.”

“Nekas netraucēja aizmuguri piefiksēt līnijtiesnesim, kuram pacelt karodziņu nebija problēmu otrajā puslaikā, kad uzbrukām mēs,” teica Stefans.

Epizodi pēc spēles analizēja arī mača komentētājs Kārlis Krēgers:

“Šajā situācijā Seads Kolašinacs atradās pasīvajā aizmugurē un nevarēja bumbai skarties klāt, Ārons Ramzijs nodemonstrēja izcilu izdomu, uzreiz izkārtojot pozīciju centrējumam Pjēram Emerikam Obamejangam. Ļoti grūti bija saskatīt atkārtojumos, vai Obamejangs piespēles saņemšanas brīdī bija nedaudz aiz pēdējā aizsarga Mešera. Iespējams, nedaudz tomēr bija.

Interesanti, ka arī ”Arsenal” pussargs Mesuts Ezils šajā situācijā, visticamāk, uzskatīja, ka ir aizmugure, to varēja redzēt pēc ķermeņa valodas, tāpēc viņš ”izslēdzās” vārtu priekšā un jau pagrieza muguru kolēģiem.

Tomēr ”Rennes” komandai vajadzētu saprast, kāpēc vispār tika atstāts Meitlands-Nailss viens pats pie tālā vārtu staba – izskatās, ka Francijas kluba pussargs Bendžamins Borigo nogulēja angli, jo kreisās malas aizsargs Ramī Bensebainī sekoja līdzi Ezilam.

Pat ar visu iespējamo aizmuguri – šis bija pamatīgs brāķis ”Rennes” aizsardzībā pie tālā vārtu staba un šajā situācijā viņiem vajadzētu vainot sevi, nevis tiesnešus. ”

Francijas klubs ar Latvijas brigādes darbu bija neapmierināts arī otrajā puslaikā, kad Treimanis pēc pārkāpuma izvēlējās nepiešķirt otro dzelteno kartīti Aleksandram Lakazetam, kurš turklāt īsu brīdi pēc tam tika nomainīts.

“Jau pirmajā puslaikā Lakazete par bīstamu pārkāpumu nopelnīja dzelteno kartīti. Savukārt otrajā puslaikā viņš atkal spēlēja uz robežas, bet tiesnesis viņu pažēloja,” neslēpa Stefans.

Treimanis šajā mačā kopumā parādīja astoņas dzeltenās kartītes – pa četrām katrai komandai.

Treimaņa tiesnešu brigāde pirms mēneša debitēja UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā.