Rakela kluba biedrs nodrošina Velsai uzvaru Eiropas čempionāta mačā

Latvijas izlases futbolista Denisa Rakela kluba biedrs Hals Robsons-Kanu sestdien nodrošināja sacensību debitantei Velsai uzvaru tās Eiropas čempionātu pirmajā spēlē.

B apakšgrupas pirmajā mačā Velsa ar 2:1 (1:0) pārspēja citu Eiropas čempionātu debitanti Slovākiju. Velsas labā vārtus šajā spēlē guva komandas lielākā zvaigzne Gerets Beils un Robsons-Kanu, kurš ir Rakela komandas biedrs Anglijas klubā Reading. Tikmēr Slovākijas valstsvienības labā šajā spēlē izcēlās Ondržejs Duda.

Šajā mačā abas komandas aizvadīja aktīvu un skatāmu spēli, bet pirmajās minūtēs tās apmainījās vārtu gūšanas momentiem. Jau pirmajās minūtēs Slovākijai bija lieliska iespēja izvirzīties vadībā, kad pēc vairāku pretinieku apspēlēšanas pa vārtiem sita Mareks Hamšīks, taču viņa raidījumu pēdējā brīdī no vārtiem izsita Bens Deiviss. Tomēr tieši Velsa atklāja šīs spēles rezultātu, kad pēc brīvsitiena, kas bija vairāk nekā 20 metru attālumā, vārtus ar skaistu raidījumu guva Beils. Pēc šāda notikumu pavērsiena velsieši pārņēma cīņas iniciatīvu un vairākkārt bīstami uzbrukuma slovāku vārtiem. Tiesa, pirmajā puslaikā vārti vairs netika gūti.

Otrā puslaika sākumā lieliska iespēja gūt savus otros vārtus bija Beilam, bet pēc viņa sitiena ar galvu slovākus glāba vārtsargs Matūšs Kozāčiks. Cīņas 60.minūtē Slovākija veica uzreiz divas un viena no tām bija pilnā loze, jo 61.minūtē rezultātu izlīdzināja Duda, kurš uz pretkustību noķēra Velsas vārtsargu Denjelu Vordu. Pēc vārtu guvuma slovākiem piederēja iniciatīva un viņi radīja lielu spiedienu uz Velsas vārtiem, kas gan tā arī nebija sekmīgs.

Tuvojoties pamatlaika beigām, Velsa atguvās un arī sāka veidot uzbrukumus uz sāncenšu vārtiem, turklāt 81.minūtē Velsu no jauna vadībā izvirzīja Robsons-Kanu, kurš izcēlās pēc cīņas soda laukumā. Spēles beigās emocijas starp abu izlašu futbolistiem bija ļoti sakāpinātas, bet Slovākijai panākt neizšķirtu tā arī neizdevās.