Portugāles treneris Santušs: Ronaldu palīdzēja motivēt komandas biedrus

Pievienot komentāru
Portugāles treneris Santušs: Ronaldu palīdzēja motivēt komandas biedrus
Foto: SIPA/ SCANPIX ()

Portugāles futbola izlases līderis Krištianu Ronaldu, kuram traumas dēļ svētdien Eiropas čempionāta finālmačs noslēdzas priekšlaikus, motivēja komandas biedrus un bija liels palīgs uzvarā pār turnīra mājinieci Franciju, uzskata valstsvienības galvenais treneris Fernandu Santušs.

Aizvadītajā mačā Portugāle pagarinājumā ar rezultātu 1:0 uzvarēja Franciju, vienīgos vārtus gūstot 109. minūtē, kad izcēlās Eders. Zīmīgi, ka visa turnīra laikā Portugāle guva tikai vienu uzvaru pamatlaikā. Jau astotajā minūtē pēc neveiksmīgas sadursmes Ronaldu guva ceļgala traumu. Kaut Portugāles izlases kapteinis vēl centās atgriezties mačā, 25. minūtē viņš laukumu atstāja uz nestuvēm un tika nomainīts.

“Mūsu kapteinis ar milzu pūlēm divas reizes centās atgriezties laukumā, tomēr nespēja turpināt maču. Viņa klātbūtne ģērbtuvēs un uz rezervistu soliņa bija ļoti svarīga, jo viņš motivēja komandas biedrus,” uzsvēra Santušs. Trīskārtējs pasaules gada labākā futbolista balvas ieguvējs Ronaldu atzina, ka viņš pēc finālmača vienlaikus jūt gan bēdas, gan prieku. Kaut arī traumas dēļ viņam mačs bija jānoslēdz priekšlaicīgi, pozitīvās sajūtas par izcīnīto panākumu ņēma virsroku.

“Ko gan varu teikt? Šis ir viens no priecīgākajiem brīžiem manā mūžā. Es raudāju prieka asaras,” sacīja Ronaldu, kurš, par spīti savainojumam, kopā ar komandas biedriem līksmi dejoja. Par mača varoni kļuva Francijas kluba Lille uzbrucējs Eders, kurš laukumā nāca uz maiņu 79.minūtē un vēlāk pagarinājumā guva uzvaras vārtus. “Es jutu, ka viņš izšķirs spēli pagarinājumā. Neesmu burvis vai gaišreģis, bet vienmēr vados pēc savām sajūtām,” atzina Ronaldu.

FOTO: Portugāles triumfē Eiropas čempionātā

Portugāles komandas kapteinis iedrošinājis Ederu pirms došanās laukumā atbildīgajā mačā. “Viņš man teica, ka gūšu uzvaras vārtus. Viņš deva man spēku un pozitīvu enerģiju.” Francijas valstsvienības galvenais treneris Didjē Dešāns pēc zaudējuma atzina milzīgu vilšanos. “Mēs palaidām lielu izdevību kļūt par čempioniem. Nav vārdu, ar kuriem raksturot sajūtas. Vajadzīgs laiks, lai šo zaudējumu sagremotu.”

“Tas būtu lieliski, ja mēs mājās saviem līdzjutējiem pasniegtu trofeju. Tomēr šoreiz šāds scenārijs nepiepildījās,” piebilda Francijas izlases treneris. Eiropas čempionātā bija arī divi Latvijas pārstāvji – Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis pildīja mača delegāta pienākumus, bet astoņgadīgais Krists Komorovskis bija viens no 22 bērniem, kurš pirms finālmača ieveda stadionā futbolistus, turoties pie rokas Francijas izlases pussargam Musam Sisoko.

Portugāle tika pie sava lielākā panākuma vēsturē – tā savā laukumā sacentās 2004.gada Eiropas čempionāta finālā, tomēr toreiz titula mačā ar 0:1 piekāpās Grieķijai.