Platinī: 1998. gada Pasaules kausa izloze tika ietekmēta tā, lai finālā tiktos Francija un Brazīlija

Pievienot komentāru
Platinī: 1998. gada Pasaules kausa izloze tika ietekmēta tā, lai finālā tiktos Francija un Brazīlija
AP/LETA

Skandalozais Francijas futbola speciālists Mišels Platinī publiski atklājis, ka 1998. gada Pasaules kausa finālturnīra grupu turnīra izloze tika organizēta tā, lai finālā tiktos Brazīlija un Francija.

Leģendārais futbolists intervijā radio stacijai “France Bleu Sport” skaidroja, ka tika izmantota “maza viltībiņa”, lai visi piedzīvotu finālu ar divām zvaigžņotām izlasēm.

“Grupu izlozē tika veikta “viltībiņa”, lai Brazīlija un Francija netiktos savā starpā līdz finālam. Tas bija visu gaidīts sapņu fināls. Jūs domājat, mēs organizējām Pasaules kausu sešus gadus, lai negūtu nekādu labumu? Domājat citi finālturnīru rīkotāji tā nav rīkojušies?” atzina Platinī.

1998. gada finālturnīrā Brazīlija spēkojās A grupā, bet Francaija – C apakšgrupā. Abas vēlāk tikās finālā, kur ar 3:0 pārāki bija mājinieki – Francija.

Paredzams, ka “France Bleu Sport” pilnu interviju ar Platinī publicēs nedēļas nogalē.

Kopš 2007. gada Platinī pildīja UEFA prezidenta amatu, tomēr 2015. gadā pēc vairākiem korupcijas skandāliem 62 gadus vecais speciālists saņēma astoņu gadu diskvalifikāciju. Pēcāk gan tā tika samazināta uz četriem gadiem.