Pirms Anglijas Premjerlīgas spēlēm atskaņos Francijas himnu

0 Komentāru
Pirms Anglijas Premjerlīgas spēlēm atskaņos Francijas himnu
Foto: REUTERS/SCANPIX

Godinot Parīzes teroraktos bojāgājušos un solidarizējoties ar Francijas tautu, pirms nedēļas nogalē gaidāmajām Anglijas Premjerlīgas spēlēm tiks atskaņota Francijas himna, ceturtdien paziņoja līga.

Tikmēr sestdien El Classico jeb slavenākā Spānijas čempionāta derbija laikā starp Madrides Real un Barcelona komandām tiks veikti vēl nebijuši drošības pasākumi. Kā zināms, teroraktos Parīzē naktī uz sestdienu tika nogalināti vairāk nekā 130 cilvēki un vairāk nekā 300 ievainoti.

Himna tiks atskaņota pirms spēles, centra aplī sastājoties abām komandām un mača tiesnešiem, kā tas notika jau otrdien notikušajā Anglijas un Francijas futbola izlašu pārbaudes spēlē.

“Himnas atskaņošana kā solidarizēšanās un upuru pieminēšana ir pareiza, jo starp premjerlīgu un Franciju pastāv ilgstošas un ļoti labas savstarpējās attiecības,” teica Anglijas premjerlīgas ģenerāldirektors Ričards Skudamors.

Premjerlīgā patlaban spēlē 72 franču futbolisti, kas ir otra pārstāvētākā nācija čempionātā aiz mājiniekiem. Tāpat nedēļas nogalēs gaidāmajos mačos tiks pastiprināti drošības pasākumi.

“Klubi ir pilnībā informēti par nacionālo drošības dienestu ieteikumiem. Tie sadarbosies ar vietējo policiju, lai nodrošinātu atbilstošus drošības un drošuma pasākumus stadionos maču laikā,” atzīmēja Skudamors.

Tikmēr sestdien Spānijas čempionāta mačā starp Madrides Real un Barcelona tiks veikti vēl nebijuši drošības pasākumi. Drošības dienestu darbinieku skaits vēl tiks noteikts pēc klubu pārstāvju, policijas, vietējās un nacionālās valdības pārstāvju tikšanās.

“Drošības mēri tiks ievērojami palielināti. Drošības dienestu darbinieki strādās ne tikai stadionā, bet arī ārpusē un sabiedriskajā transportā, ar kuru līdzjutēji dosies uz spēlēm,” paziņoja Spānijas iekšlietu ministrs Horhe Fernandess Diass.

Kā ziņo Spānijas mediji, gaidāms, ka Santiago Bernabeu stadionu Madridē apsargās trīs perimetros izvietoti 1500 policijas darbinieki, tajā skaitā zirgu patruļas un kinologi. Gaidāms, ka El Classico apmeklēs 81 000 skatītāju. Spānijas čempionāta līdere ar 27 punktiem 11 spēlēs ir Barcelona, kas par trim punktiem apsteidz otrajā vietā esošo Real.
0 Komentāru