Pēc nosaukšanas par “negro” Patriss Evrā gribējis Luisam Svaresam sadot pa seju

1 komentārs
Pēc nosaukšanas par “negro” Patriss Evrā gribējis Luisam Svaresam sadot pa seju
AFP/SCANPIX

Nesen futbolistu karjeru beigušais Patriss Evrā atklājis, ka pēc nosaukšanas par ”negro” gribējis urugvajietim Luisam Svaresam sadot pa seju, bijušais Francijas izlases spēlētājs atklājis intervijā “The Sun”.

Rasistiskais izlēciens Svaresam maksāja dārgi – 2011. gada decembrī Anglijas futbola federācija piesprieda urugvajietim 8 spēļu diskvalifikāciju un 40 000 angļu mārciņu soda naudu.

Pirms astoņiem gadiem Evrā pārstāvēja ”Manchester United” un Svaress ”Liverpool”. Abu komandu savstarpēja mačā Svaress nosauca Evrā par ”negro”.

”Nav tā, ka es neieredzu viņu. Es neturu savā sirdī naidu. Bet pēc tās spēles es viņam gribēju sadot pa seju,” intervijā atklāj Evrā.

Pēc Suaresa diskvalifikācijas Evrā saņēma neskaitāmas draudu vēstules, tai skaitā arī ar nāves draudiem. Uz vairākiem mēnešiem policija apsargāja viņa māju.

Tā gan ir tikai viena netīra epizode Svaresa garajā karjerā. Visvairāk futbola fanu atceras viņa košanu pretiniekiem. Lielāko publicitāti ieguva Luisa kodiens itālim Džordžo Kjelīni 2014. gada FIFA pasaules kausa spēlē. Svaress ir kodis arī ”Chelsea” aizsargam Braņislavam Ivanovičam un ”Eindhoven” futbolistam Otmanam Bakalam.

Pagājušajā nedēļā vairāku vadošo Eiropas klubu un Francijas izlases zvaigzne Patriss Evrā atklāja, ka draudējis ”Manchester United” direktoram Edam Vudvardam, kurš negribēja atlaist Patrisu no komandas. Pēc diviem mēnešiem gan Evrā pievienojās Turīnas ”Juventus”.

1 komentārs