Pātelainens: Rakelam ir instinkts būt īstajā vietā un īstajā laikā

0 Komentāru
Pātelainens: Rakelam ir instinkts būt īstajā vietā un īstajā laikā
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Latvijas futbola izlases uzbrucējam Denisam Rakelam ir instinkts būt īstajā vietā un īstajā laikā, pēc UEFA Nāciju līgas mača uzsver valstsvienības galvenais treneris Miksu Pātelainens.

Jau ziņoja, ka Latvijas futbola valstsvienība ceturtdien UEFA Nāciju līgas piektajā mačā viesos nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar Kazahstānas izlasi.

Latvijas izlases labā vārtus guva Deniss Rakels, kuram līdz pirmajiem vārtiem valstsvienībā bija jāgaida 26 spēles.

“Svarīgu lomu vārtu guvumā spēlēja Igors Tarasovs, kurš izdarīja lielisku piespēli ar galvu. Rakelam ir instinkts būt īstajā vietā un īstajā laikā. Pārsteidzoši, ka tikai tagad viņš guvis pirmos vārtus izlasē. Otrajā puslaikā bijām bīstami pretuzbrukumos, taču mača beigās varējām nospēlēt labāk,” pēc spēles pauda Pātelainens.

Video

Otrajā puslaikā traumas dēļ tika nomainīts viens no uzbrukuma līderiem Artūrs Karašausks.

“Pagaidām grūti komentēt, kādu savainojumu viņš guvis, taču tas nav nekas nopietns. Varbūt kas sasists vai pagriezts. Tuvāko dienu laikā varēsim vērtēt, vai viņš pirmdien būs gatavs spēlēt,” teica somu speciālists.

Latvija jau pirms tam bija zaudējusi izredzes uz uzvaru apakšgrupā, taču Pātelainenes uzvar, ka turpmākie mači ir svarīgi komandas attīstībai.

“Zinājām, ka Kazahstānas futbolisti ir krietni ātrāki par mums, tāpēc vajadzēja būt uzmanīgiem. Domāju, ka futbolisti lielāko daļu spēles turējās līdzvērtīgi pretiniekiem un ierobežoja pretinieku centienus. Spēles temps varēja būt ātrāks, bet nav tā, ka šī spēle mums neko nenozīmēja,” skaidroja treneris.

Otro spēli izlases pamatsastāvā bija Andrejs Cigaņiks, kurš gan pēc pirmā puslaika tika nomainīts.

“Kazahstānai ir ļoti labi un ātri spēlētāji, kuri cenšas nokļūt bīstamās situācijās. Jauniem futbolistiem nav viegli spēlēt pret šādām komandām. Jā, viņš kļūdījās, bet kļūdas bija daudziem spēlētājiem. Uzbrukumā pārāk viegli atdevām bumbu pretiniekam,” secināja Pātelainens.

Gruzija jau nodrošinājusi uzvaru grupā, līdz ar to nākamajā gadā varēs cīnīties par pirmo vietu D divīzijā un ceļazīmi uz 2020.gada Eiropas čempionāta finālturnīru.

“Manuprāt, Gruzija ir šīs grupas labākā komanda un pelnīti uzvarēja. Taču arī viņiem bijušas problēmas, kas risinātas ar sistemātisku darbu. Tas ir labs piemērs Latvijai un Kazahstānai. Kazahstānai ir lieliski individuāli meistarīgi futbolisti. Individuālās kvalitātes, iespējams, ir labākas nekā Latvijai. Esmu apmierināts ar komandas spēli aizsardzībā, bet ne uzbrukumā,” stāstīja izlases stūrmanis.

Pretinieki šajā mačā Latvijas izlases vārtu virzienā izdarīja 29 sitienus.

“Kazahstānas futbolisti bija ātrāki un tehniskāki, viņi noskrēja mūs un nonāca sitieniem labās pozīcijās. Zinājām, ka būs daudz sitienu no distances, taču vairāk koncentrējāmies, lai viņiem nebūtu iespēju no soda laukuma. Mums bija grūtības spēlējot viens pret vienu. Izlašu spēlēs ir vajadzīgs ātrums, kas mums diemžēl pietrūkst,” stāstīja Pātelainens.

Savainojuma dēļ nedēļas nogalē no izlases tika atskaitīts pussargs Aleksandrs Fertovs, kura vietā tika piesaistīts Tarasovs, kurš spēli sāka starta vienpadsmitniekā.

“Fertova savainojuma dēļ paņēmu Tarasovu, kura pieredze mums noderēja laukumā. Viņš ir spēcīgs otrajā stāvā un labi piespēlē. Esmu iepriekš teicis, ka vēlos jaunos futbolistus komandā, un, kad viņi būs gatavi, tad spēlēs, bet šoreiz lielu lomu spēlēja pieredze,” atklāja Pātelainens.

Grupas vadībā ar maksimāli iespējamiem 12 punktiem četrās spēlēs ir Gruzija, kam ar sešiem punktiem seko Kazahstāna, Latvija guvusi trīs punktus, bet Andoras kontā ir divi punkti.

0 Komentāru