Par slavena Pogbas žesta izmantošanu Saūda Arābijā futbolistam gandrīz piespriež cietumsodu

Pievienot komentāru
Par slavena Pogbas žesta izmantošanu Saūda Arābijā futbolistam gandrīz piespriež cietumsodu
Autors: thesun.co.uk

Vienā no vietējā futbola čempionāta spēlēm Saūda Arābijā rezerves spēlētājs svinēja savas komandas gūtos vārtus, izpildot slaveno dejas žestu ”Dabbing.” Žests šajā valstī ir aizliegts, un par tā izmantošanu draud cietumsods.

Žestu nofilmēja televīzijas kameras, un pārraides komentētājs bija sašutis par redzēto. Futbolists izpelnījās milzu kritiku no vietējiem iedzīvotajiem, kuri negatīvi izteicās par futbolistu sociālajos tīklos. Dejas žests ”Dabbing” tiek uzskatīts par narkomānu kultūras simbolu un vietējais likums aizliedz to izmantot. Iepriekš Saūda Arābijas narkotiku apkarošanas komitejas vadītājs izteicās, ka konkrēts žests negatīvi ietekmē jauniešus, un tas, kurš deju izpildīs publiski vai publicēs ”Dabbing” video sociālajos tīklos, tiks sodīts.

”Dabbing” — dejas žests, kurā dejotājs, nedaudz noliegdams galvu, iztaisno roku uz augšu. Dejas žests tika izgudrots 2014. gadā ASV. Savukārt populārs tas kļuva 2015. gadā, kad franču pussargs Pols Pogba, kurš pašlaik pārstāv Mančestras ”United”, sāka rādīt “dabbing” pēc katra vārtu guvuma. Arī pašlaik bieži var redzēt ”dabbing” žestu Pogbas izpildījumā.

Video