“Par šādu iespējamo iznākumu brīdināju gan biedrus, gan valdi.” Gorkšs nav pārsteigts par kratīšanu LFF

Pievienot komentāru

Skandāls Latvijas Futbola federācijā (LFF), – Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieki ceturtdien ieradušies federācijas birojā, lai veiktu kratīšanu. Aizdomas ir par smagiem finanšu noziegumiem, tostarp noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Pie LFF biroja ceturtdien nekas neliecināja par kratīšanu. Nebija ne dienestu darbinieku maskās, ne operatīvo transportlīdzekļu. Viss ļoti klusi un mierīgi. Taču federācijas biroja durvis bija slēgtas. Pie tām TV3 Ziņas sastapa federācijas finanšu direktoru, kurš bija ļoti nerunīgs.

Futbola federācijas pārstāvis notiekošo nevēlējās komentēt un atsūtīja TV3 Ziņām šādu paziņojumu: “Apstiprinām, ka šodien LFF telpās VID pārstāvji veic procesuālās darbības. Plašākus komentārus sniegsim, tiklīdz tas būs iespējams.”

LFF vārds iesaistīts daudzos skandālos – starptautisko futbola organizāciju dāsni finansētā pašmāju organizācija slēgusi aizdomīgus dāvinājuma līgumus.

Bijušais Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs, kurš šo amatu ieņēma īsu laiku, par kratīšanu nebūt nav izbrīnīts.

“Šis nav pārsteigums. Par šādu iespējamo iznākumu brīdināju gan biedrus, gan valdi. Tādēļ arī tika pārtraukti ilgstoši praktizētie dāvinājuma līgumi, izvērtēti visi darījumi, kontrolēta naudas aizplūšana uz neskaidriem nodibinājumiem,” saka Gorkšs.

Medijos izskanējušas bažas par vairākām dīvainībām. Savulaik federācija slēgusi līgumus ar ģenerālsekretāra Edgara Pukinska sievas uzņēmumu. Izpilddirektora Artura Gaidela sievas firma sniegusi federācijai konsultācijas. SIA “Futbola Aģentūra” federācija gadiem ilgi ieguldījusi lielas summas, to izlietojums neskaidrs. Federācijai atņemts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.