Par Rīgas čempioniem pludmales futbolā kļūst Kreiss vienība

Pievienot komentāru
Par Rīgas čempioniem pludmales futbolā kļūst Kreiss vienība
Foto: Rīgas Futbola federācija

Ar vēl vienu titulu savu kolekciju papildinājusi Kreiss pludmales futbola vienība, kas, teicami aizvadot turnīra noslēgumu, kļuvusi par Rīgas čempioniem. Sudraba godalgas pēdējā kārtā nodrošināja RTU FC, bet trešo vietu izcīnīja Jūrmalas VBFK. Šīs trīs, kā arī Ropažu komanda līdz ar to nodrošināja dalību Latvijas čempionāta finālturnīrā.

Pirms pēdējām trijām kārtām Kreiss bija viena punkta pārsvars pār tuvākajām konkurentēm RTU un VBFK. Tomēr intriga cīņā par čempionu titulu zuda jau pēc priekšpēdējās, devītās, kārtas. Proti, iepriekš RTU negaidīti zaudēja BFS/Ropaži vienībai, bet devītajā kārtā Kreiss ar 7:4 pārspēja VBFK.

Aizvadītajā otrdienā izšķīrās sudraba godalgu liktenis – gan RTU, gan VBFK komandu kontā bija pa 18 punktiem, turklāt abas pretendentes tikās savā starpā. Lai arī spēles pirmo pusi pārliecinošāk aizvadīja Valta Būmaņa vadītie vīri, trešās trešdaļas pirmajā minūtē panākot pat 6:3, pretinieki nepadevās un, 11 minūšu laikā gūstot piecus vārtus, izcīnīja panākumu ar rezultātu 8:6. Uzvarētāju rindās hat-trick Mārtiņam Akmentiņam, bet sāncenšu rindās ar to pašu atbildēja Kristaps Taulavičus.

Pēc nedaudz negaidītās uzvaras pār RTU Ropažu vienība nākamajā kārtā ar 7:2 pārspēja Ludzu, līdz ar to nodrošinot pēdējo ceļazīmi uz Latvijas čempionāta finālturnīru. Tikpat – 12 – punkti turnīra noslēgumā arī FK TUC, turklāt arī labāka kopējo vārtu attiecība, taču labāki rādītāji savstarpējās spēlēs – 3:1 un 3:4 – durvis uz Latvijas čempionātu pavēra tieši Mihaila Busela vadītajai BFS/Ropaži komandai.

Visbeidzot, Ludzas vienība čempionātu tā arī noslēdza bez punktiem. Bez jau pieminētā 2:7 pret Ropažu komandu pēdējās kārtās arī 0:13 pret Kreiss un 2:9 pret FK TUC.

Par Rīgas čempionāta rezultatīvāko komandu kļuva Kreiss, bet par rezultatīvāko spēlētāju – RTU FC uzbrukuma līderis Renārs Pastars, kurš tuvāko konkurentu Mihailu Suvorovu (VBFK) apsteidza par desmit precīziem sitieniem. Savukārt fair-play balva ceļos uz Ludzu – desmit mačos tikai trīs dzeltenās kartītes. Par vienu vairāk RTU FC un Kreiss.

Latvijas čempionāta finālturnīrs notiks 15. un 16. augustā Jūrmalā. Visas tā dalībnieces kļūs zināmas šajā sestdienā pēc Jūrmalas domes kausa izcīņas finālposma, kuram kvalificējušās desmit labākās turnīra komandas.