Par naida kurināšanu pret Mesi uz gadu diskvalificēts Palestīnas futbola vadītājs

0 Komentāru
Par naida kurināšanu pret Mesi uz gadu diskvalificēts Palestīnas futbola vadītājs
AP/SCANPIX

Par naida kurināšanu pret Spānijas futbola vienības “Barcelona” zvaigzni Lionelu Mesi uz gadu no futbola maču apmeklēšanas diskvalificēts Palestīnas Futbola asociācijas prezidents Džibrils Radžubs.

Jūnijā Argentīnas izlasei bija paredzēta pārbaudes spēle pret Izraēlu, taču tā tika atcelta, jo tika apdraudēta Mesi drošība.

Argentīnas futbolistiem spēle bija paredzēta kā iesildīšanās pirms Pasaules kausa finālturnīra Krievijā, bet tās norise pēc Palestīnas futbola protestiem bija apdraudēta, jo tās vadītājs Radžubs toreiz ieteica līdzjutējiem sadedzināt bildes uz kreklus, uz kuriem attēlos Mesi, ja viņš šajā spēlē, kas nenotika, piedalītos.

Lai arī toreiz viņš pauda, ka Mesi ir miera un mīlestības simbols, tomēr reizē nāca klajā ar agresīviem ieteikumiem futbola līdzjutējiem. “Mēs lūdzām Mesi nepiedalīties okupācijas noziegumu atmazgāšanā.”

Par savām paustajām replikām Radžubs samaksājis ar 17 500 eiro naudas sodu un 12 mēnešu futbola spēļu apmeklējuma diskvalifikāciju.

Palestīniešus jau iepriekš saniknoja ASV prezidenta Donalda Trampa lēmums atzīt Jeruzalemi kā Izraēlas galvaspilsētu un pārvietot uz turieni vēstniecību.

Izraēlas anektēto Jeruzalemes austrumu daļu palestīnieši uzskata par savas nākotnes valsts galvaspilsētu. Ebreju valsts uzskata visu pilsētu kā “nedalāmu” galvaspilsētu.

0 Komentāru