Par futbola kluba “Riga” galveno treneri kļuvis portugāļu speciālists

Pievienot komentāru
Par futbola kluba “Riga” galveno treneri kļuvis portugāļu speciālists
ZIGISMUNDS ZĀLMANIS, FC RIGA

Latvijas čempione futbolā “Riga” par savu jauno galveno treneri iecēlusi Luīšu Pimentu, informē klubs.

Līdz ar to darbu ar “Riga” komandu neturpinās ukraiņu speciālists Viktors Skripņiks, kurš to pērn pirmo reizi aizveda līdz Latvijas čempiontitulam un kausa trofejai.

Jau 15 gadu vecumā Pimenta, kuram tagad ir 37 gadi, nolēma, ka vēlas strādāt par treneri, un pēc vidusskolas beigšanas portugālis Lisabonā studēja sporta zinātni ar futbola specifiku. Pēc studijām Lisabonā viņš devās uz Angliju, kur Liverpūlē turpināja studijas, apgūstot futbola zinātnes un sporta psiholoģiju, iegūstot bakalaura grādu.

Šajā laikā Pimenta strādāja pasaulē ļoti labi zināmā kluba “Liverpool” akadēmijā, kur viņš darbojās kā jaunatnes futbolistu snieguma analītiķis, bet pēc pāris gadiem Anglijā treneris atgriezās Portugālē.

Turpinājumā Pimenta vienlaicīgi strādāja divās akadēmijās – augstākās līgas kluba “Belenenses” un slavenās Anglijas premjerlīgas vienības Mančestras “United” Lisabonā bāzētajā akadēmijā. Savukārt 2011.gada izskaņā viņš pārcēlās uz Norvēģiju un pievienojās tobrīd augstākās līgas klubam “Honefoss”, kur bija junioru komandas galvenais treneris un augstākās līgas kluba galvenā trenera asistents. Tur portugālis darbojās līdz 2014.gada otrajai daļai.

Pēc tam Pimenta pārcēlās uz citu Norvēģijas klubu “Kongsvinger”, kam tobrīd bija finansiālais problēmas, un komanda cīnījās pēc spēka trešajā līgā. 2015.gadā viņa vadībā vienība šajā turnīrā triumfēja ļoti pārliecinoši, otrās vietas ieguvēju apsteidzot par 20 punktiem. Savukārt gadu vēlāk “Kongsvinger” parūpējās par lielu pārsteigumu un sasniedza Norvēģijas kausa finālu, kuru klātienē vēroja 28 tūkstoši skatītāju, bet otrajā līgā uzdevums bija saglabāt vietu turnīrā, taču komanda pamanījās tikt “play-off” zonā, lai cīnītos par iekļūšanu augstākajā līgā. Norvēģijas Futbola asociācija nosauca Pimentu par labāko jauno treneri visā Norvēģijā.

Pēc 2016.gada sezonas Pimenta nolēma nepagarināt līgumu ar Norvēģijas klubu un nolēma ņemt gada pārtraukumu, lai atgrieztos Portugālē un iegūtu UEFA “Pro” trenera licenci. Savukārt pērn portugālis kļuva par Zviedrijas augstākās līgas kluba “Brommapojkarna” galveno treneri, taču septembrī trenera un komandas ceļi šķīrās. Vērts pieminēt, ka 2018.gadā Lielbritānijas futbola laikraksts “FourFourTwo” iekļāva Pimentu pasaules labāko jauno futbola treneru desmitniekā.

Jaunā virslīgas sezona sāksies martā.