Pandēmijas dēļ pagājušajā finanšu gadā būtiski pieauguši Dortmundes “Borussia” zaudējumi 

0 Komentāru
Pandēmijas dēļ pagājušajā finanšu gadā būtiski pieauguši Dortmundes “Borussia” zaudējumi 
AFP/SCANPIX

Vācijas bundeslīgas vienība Dortmundes “Borussia” 2020./2021. finanšu gadu pabeidza ar būtisku zaudējumu pieaugumu, ko veicināja pandēmija.

Sākotnējie publiskās akciju sabiedrības finanšu dati, kas publicēti pirmdien, liecina, ka kluba ieņēmumi pagājušajā finanšu gadā sasniedza 334,2 miljonus eiro, kas ir par 36 miljoniem eiro mazāk nekā iepriekšējā finanšu gadā.

Savukārt kluba konsolidētie tīrie zaudējumi pagājušajā sezonā bija 72,8 miljoni eiro, kas ir par vairāk nekā 44 miljoniem eiro lielāki, ja salīdzina ar 2019./2020. finanšu gadu, tomēr tie bijuši nedaudz mazāki par prognozēs lēsto.

Maijā Dortmundes klubs prognozēja, ka finanšu gada zaudējumi būs ap 75 miljoniem eiro. Pandēmijas negatīvo ietekmi mazināja tas, ka klubs 2020./2021. gada sezonas beigās kvalificējās UEFA Čempionu līgai, kā arī ieguva Vācijas kausu futbolā.

“Ienākumus un peļņu būtiski ietekmēja Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktie ierobežojumi,” “Borussia” informēja Frankfurtes biržu.

Bundeslīgas kluba finanses pagājušajā sezonā būtiski ietekmēja tas, ka kritās ieņēmumi no biļetēm, jo pandēmijas dēļ noteikto ierobežojumu dēļ stadioni lielākoties palika slēgti.

No spēlēm Dortmundes vienība pagājušajā finanšu gadā guva ieņēmumus vien 600 000 eiro apmērā. Salīdzinājumam iepriekšējā finanšu gadā tie sasniedza 32,5 miljonus eiro.

0 Komentāru