Komentāri
Pahars: Pret Portugāli jāspēlē kompakti kā vienam veselumam
Foto: LETA ()

Latvijas futbola izlasei 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē ar Eiropas čempioni Portugāli jāspēlē kompakti kā vienam veselumam, uzskata valstsvienības galvenais treneris Marians Pahars.

C apakšgrupas mačs Portugāles pilsētas Faru stadionā Estadio Algarve sāksies plkst.21.45 pēc Latvijas laika.

“Apturēt Portugāles izlasi nebūs vienkārši! Mums jāspēlē kompakti kā vienam veselumam. Tas ir vienīgais veids, kā sekmīgi spēlēt pret viņiem. Portugāles izlases rindās talantīgos un individuāli spēcīgos futbolistus ir grūti apturēt, spēlējot viens pret vienu. Mums jāfokusējas komandas kustībām laukumā, jāgatavojas kompaktai spēlei,” Latvijas Futbola federācija citē Paharu.

Latvijas izlase kvalifikācijas ciklu sākusi neveiksmīgi, jo trīs spēlēs ir izcīnīta viena uzvara 1:0 pār Andoru, bet pēc tam mājās tika zaudēts 0:2 Fēru salām un ar tādu pašu rezultātu arī Ungārijai. Ar trim punktiem trīs spēlēs Latvija ieņem priekšpēdējo vietu apakšgrupā.

“Protams, šī būs svarīga spēle no turnīra tabulas viedokļa. Taču šobrīd nedomājam par rezultātu un tabulu, fokusējamies pašai spēlei. Mūsu komandai un puišiem šis ir liels notikums. Spēlēt pret Eiropas čempioniem allaž ir fantastiski! Es ceru un vēlos, lai mana komanda šajā mačā ne tikai aizsargājas, bet arī spēlē futbolu un veido kombinācijas,” skaidroja Pahars.

“Tomēr tā ir riskanta lieta, jo var tikt veidotas brīvās zonas, kuras mājinieku komandas spēlētāji, piemēram, Nani un Krištianu Ronaldu izmantos, un mēs tiksim sodīti par to. Mums ir spēles plāns, strādājam pie tā. Ceru, ka varēsim sekmīgi realizēt to,” atzīmēja Latvijas izlases galvenais treneris.

Pirms došanās uz Faru Latvijas izlase aizvadīja treniņnometni Lagušā, kurā pēc Pahara teikta tika daudz paveikts.

“Kopumā noskaņojums ir labs. Visi spēlētāji gaida spēli. Visi grib sevi pārbaudīt visaugstākajā līmenī. Protams, būs grūti, ļoti grūti, jo analizējām pretinieku, un viņam nav vājās puses. Varbūt jebkura liela komanda var kaut ko atrast, taču salīdzināt ar mūsu komandu un mūsu kvalitāti pašlaik ir ļoti grūti. Visās līnijās un visos aspektos Portugāle ir augsta līmeņa komanda. Tas būs vēl interesantāk, jo visi mūsu futbolisti grib sevi pārbaudīt un grib spēlēt pret labākajiem,” secināja speciālists.

Tāpat treneris atzīmēja, ka šī viņam būs īpaša spēle.

“Izlases trenera lomā esmu jau trīs gadus, un šajā laikā bija daudz lietas, ko nevaru aizmirst. Kad bijām kopā ar izlases ģenerālmenedžeri Robertu Mežecki apakšgrupu turnīra izlozē, vēl nezinājām, ka spēlēsim pret Eiropas čempioniem. Kā puišiem, tā arī man tagad spēlēt pret čempioniem būs ļoti interesanti un īpaši. Godīgi sakot, pat Eiropas čempionāta finālā gribēju lai uzvar Portugāle. Zinu šīs komandas treneri [Fernandu Santušu]. Esam iepriekš jau ar viņu tikušies, kad viņš strādāja ar Grieķijas izlasi. Man patika viņa darbs, un arī tas, kāda ir komandas spēle. Tas, ko viņi izdarīja šovasar Francijā, bija apbrīnojami!,” izcēla Pahars.

Valstsvienības treneris arī uzsvēra, ka jebkurš Portugāles izlases futbolists ir bīstams.

“Protams, viņiem ir Ronaldu, bet tālāk var nosaukt jebkuru citu spēlētāju. Viņi visi ir augsta līmeņa uzbrūkoša plāna spēlētāji. Nebūtu pareizi koncentrēties uz to, kā laukumā izskatīsies tikai Ronaldu. Tur ir daudzi futbolisti, kuri var būt līderi un vinnēt spēles. Man kā trenerim šī ir viegla spēle, jo man nevajag papildus noskaņot savus spēlētājus. Man pat vajag viņus nedaudz nomierināt. Visi grib spēlēt, ir augsts adrenalīna līmenis,” atklāja Pahars.

Uz Portugāli Latvijas izlase devusies 23 futbolistu sastāvā. Pirms spēles ar Portugāli Latvijas izlases kandidātu sarakstā atgriezušies uzbrucējs Artjoms Rudņevs un pussargs Roberts Savaļnieks. Savukārt komandā šoreiz nav uzbrucēja Valērija Šabalas, kurš duelī ar Portugāli nepiedalīsies dzelteno kartiņu limita dēļ. Tāpat starp kandidātiem nav iekļauts arī naturalizētais argentīniešu pussargs Kristians Damians Torress.

“Visi mūsu spēlētāji ir veseli. Visi gatavojas. Nav nekādas šaubas, nekādas traumas arī nometnes laikā nebija. Viss ļoti labi, viss kārtībā. Treniņnometne arī parādīja, ka visi ir ļoti labā formā, un mums ir daudz, par ko padomāt. Katrs grib spēlēt rīt. Diemžēl sākumsastāvā varu iekļaut tikai 11 spēlētājus. Gribu visiem dot šādu iespēju, bet laukumā dosies tie, kas, manuprāt, ir labāk gatavi,” komentēja Pahars.

Lasi vēl