Komentāri
Pahars: Izdarījām gandrīz maksimumu, taču beigās ielaistie divi vārti nav patīkami
Foto: AFP/LETA

Latvijas izlases futbolisti svētdien aizvadītajā 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē pret Portugāli parādījuši teju maksimumu no savām spējām, tomēr mača beigās divi ielaistie vārti pabojājuši kopējo iespaidu, pēc mača atzina valstsvienības galvenais treneris Marians Pahars.

Latvijas izlase Faru pilsētā notikušajā spēlē cieta neveiksmi ar 1:4 (0:1). Latvijai vārtus guva Artūrs Zjuzins, bet Eiropas čempioniem portugāļiem divus vārtus iesita slavenais Krištianu Ronaldu, bet pa reizei precīzi bija Viljams Karvaļu un Brunu Alvešs.

“Atšķirību starp abām komandām var redzēt uz rezultāta tablo. Viņi bija pārāki ar trīs vārtu starpību,” par Pahara teikto preses konferencē vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF).

Foto

“Protams, esam sarūgtināti. Atrodoties iedzinējos ar 0:1, izlīdzinājām rezultātu 1:1, un tobrīd, līdz Rikardu Kvarežmas uznākšanai laukumā, pretiniekam nebija tik vienkārši. Jā, mājinieki kontrolēja spēli, bet labu izdevību gūt vārtus viņiem nebija, neskaitot nerealizēto 11 metru soda sitienu otrajā puslaikā. Taču Portugālei uz rezervistu soliņa ir tāds spēlētājs kā Kvarežma, kurš var iznākt uz maiņu un spēlē ieviest lielas pārmaiņas. Tā arī bija tā starpība šajā spēlē,” uzskata Pahars.

Izlases galvenais treneris neslēpa, ka abu komandu meistarība ir krasi atšķirīga, taču Latvijas futbolisti cīnījušies slavējami. “Atšķirība meistarībā ir liela, taču man nav kauns par spēlētājiem, jo viņi atdeva sevi visu un daži nospēlēja savā maksimālajā līmenī. Tomēr pretiniekiem bija spēlētājs, kurš, nākot uz maiņu, izmainīja visu spēli. Mums tādu futbolistu nebija. Kā komanda neizturējām, sevišķi pēdējās minūtēs bija ļoti grūti,” atzina treneris, kurš tomēr bija pateicīgs savas vienības spēlētājiem.

“Kvarežma laukumā nāca pilns ar enerģiju un spēku. Līdz tam Vitālijs Maksimenko un Dāvis Ikaunieks paveica lielu un labu darbu, bet pēc tam ar Kvarežmas nākšanu uzlabojās Portugāles piespēļu kvalitāte. Spiediens uz aizsargiem palielinājās. Grūti spēlēt, ja jāsēž dziļā aizsardzībā, taču, ja mēs gribam paši kaut ko panākt, tad kvalitatīvāk jākontrolē bumba. Tieši bumbas kontrole, pat spēlējot uz pretuzbrukumiem, bija no lietām, kas šoreiz neizdevās. Tomēr bija citas lietas, kas man patika, ne tikai gūtie vārti. Izlīdzināt rezultātu 1:1 pret Eiropas čempioniem – tās bija lieliskas emocijas. Bez tam nedrīkst aizmirst, ka pret mums bija ļoti augsta līmeņa spēlētāji,” pozitīvo centās meklēt Pahars.

Trenerim nebija pretenziju ne pret vienu spēlētāju, arī pret centra aizsargiem Gintu Freimani un Kasparu Gorkšu. “Viņi atdeva maksimumu. Protams, ir kļūdas, jo visu laiku viņi atradās zem presinga un 90 minūtes pret zvaigznēm nospēlēt ir grūti. Esmu apmierināts, negribu nevienu spēlētāju vainot, lai gan publiski to nekad arī neesmu darījis,” piebilda Pahars. “Negribu nevienu izcelt, mums ir viena komanda, kāds spēlē labāk, kāds sliktāk. Ja šodien pēc spēles būtu 1:2, būtu citāds noskaņojums. Diemžēl beigās ielaidām divus golus dažās minūtēs, neizturējām.”

Pahars arī norādīja, ka spēles beigās nav bijusi doma riskēt un laukumā laist vēl kādu uzbrukuma līnijas spēlētāju. “Sapratām, pret ko spēlējām, bija nepieciešams balanss sastāvā, bet, ja to zaudētu, būtu vēl sliktāk. To jutu arī mača laikā, jo runājām, ka, laižot uzbrūkošu spēlētāju, būtu vēl grūtāk.” Latvijas izlase kvalifikācijas ciklu sākusi neveiksmīgi, jo četrās spēlēs ir izcīnīta viena uzvara 1:0 pār Andoru, bet pēc tam mājās tika zaudēts 0:2 Fēru salām un ar tādu pašu rezultātu arī Ungārijai, bet tagad sekojusi neveiksme pret Portugāli.

Lasi vēl