“Noah Jurmala” virslīgas čempionātā debijas spēlē cieš sagrāvi pret “Spartaku”

ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Daugavpils “Noah Jurmala” komanda savā debijā “Optibet” futbola virslīgas čempionātā savā laukumā Rīgā piedzīvoja sagrāvi pret Jūrmalas “Spartaka” komandu. Daugavpils “Noah Jurmala” zaudēja Jūrmalas “Spartakam” ar 0:5 (0:2).

Vārtus guva Okosi Edere, Izraels Igbineveka, Leonardo Rivoira, Leonels Vamba un Heitems Kerbašs.

Nospiedošs pārsvars bija Jūrmalas futbolistiem. 18.minūtē pa mājinieku vārtu stabu trāpīja Kvadvo Asamoā.

Piecas minūtes vēlāk Daugavpils komanda zaudēja pirmos vārtus čempionātā. Heitems Kerbašs izcīnīja bumbu mājinieku soda laukumā, piespēlēja soda laukuma vidū Ederem, kurš apgriezienā ap savu asi raidīja bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī – 1:0.

Gandrīz vienlaicīgi ar sniegputeņa sākšanos 43.minūtē ar lielisku tālsitienu apmēram desmit metrus aiz soda laukuma robežas otros vārtus viesiem guva Igbineveka.

3:0 tapa pēc centrējuma no labās puses, kad ar galvu bumbu mājinieku vārtos 53.minūtē raidīja Leonardo Rivoira.

66.minūtē arī “Noah Jurmala” pirmoreiz apdraudēja jūrmalnieku vārtus, taču vārtsargs Dāvis Ošs Alana Siņeļņikova sitienu atvairīja.

Trīs minūtes vēlāk viens pret vienu ar mājinieku vārtsargu Ruslanus Nakipovu izskrēja Leonels Vamba, apspēlēja vārtsargu, taču Vambu panāca un bumbu aiz laukuma gala līnijas raidīja Klāvs Kramēns.

71.minūtē viesi veica netipisku maiņu, dodot iespēju debitēt līgā 16 gadus vecajam Dāvim Viljamam Veisbukam.

83.minūtē rezultāts pēc ātrā uzbrukuma kļuva 4:0. Vamba ieskrēja soda laukumā un ar spēcīgu slīpu sitienu no vārtsarga laukuma labās puses trāpīja vārtu kreisajā stūrī.

Trīs minūtes vēlāk rezultāts kļuva 5:0, kad vēl vienā ātrajā uzbrukumā Vladislavs Kuzmins izklupienā savā soda laukumā netrāpīja pa bumbu, to apstrādāja Kerbašs un ar kreiso kāju raidīja bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī – 5:0.

Turnīra vadībā ar 13 punktiem piecos mačos ir “Riga” un “Valmiera”, ar desmit punktiem seko “Daugavpils”, kamēr astoņi punkti ir RFS kontā. “Liepājai” ir seši punkti, bet “Spartaks” tikpat punktus sakrājis sešās spēlēs. “Metta” izcīnījusi divus punktus, bet “Ventspils” vienu punktu, bet zaudējums vienā spēlē ir Daugavpils “Noah Jurmala”.

“Noah Jurmala” komandai šī virslīgas čempionātā bija debija, kas nenotika jau sezonas sākumā. Latvijas Futbola federācijas (LFF) Disciplinārlietu komiteja (DK) 2021.gada sezonas priekšvakarā atsauca virslīgas potenciālās jaunpienācējas “Noah Jurmala” komandas licenci, bet klubs nolēma pārsūdzēt DK lēmumu. Vēlāk LFF Apelāciju komiteja (AK) lēma neapturēt komandas izslēgšanu no virslīgas turnīra.

“Noah Jurmala” cīņā par savu taisnību neapstājās un šo lēmumu pārsūdzēja Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), kas pagājušajā nedēļā lēma klubam piešķirt pagaidu LFF-A licenci dalībai virslīgas čempionātā. CAS aizvien turpina izskatīt šo lietu.