“Noah Jurmala” palikusi parādā “Best Hotel” apmēram 10 000 eiro

0 Komentāru
 “Noah Jurmala” palikusi parādā “Best Hotel” apmēram 10 000 eiro
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas futbola virslīgas komanda Daugavpils “Noah Jurmala” palikusi parādā viesnīcai “Best Hotel” apmēram 10 000 eiro.

Atsaucoties uz “Best Hotel” direktoru Danielu Ter-Sarkisovu, kurš adresējis atklātu vēstuli par kluba, viņaprāt, krāpniecisku rīcību gan Latvijas Futbola federācijai (LFF), gan Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijai (LVRA).

“Best Hotel” direktors vēsta, ka “Noah Jurmala” prezidents Aleksandrs Jakubovskis izmitināja komandas deviņus futbolistus, kā arī komandas galveno treneri Artjomu Gorlovu trīs zvaigžņu viesnīcā “Best Hotel” Rīgā.

Maksa par viesnīcas pakalpojumiem ir jāsedz katru mēnesi, bet 7.jūnijā izrakstītā rēķina par maiju (5005,04 eiro) apmaksa ar dažādām atrunām novilcināta līdz 28.jūnijam. Rēķinā iekļauti izmitināšanas pakalpojumi, trīs reižu ēdināšana futbolistiem, futbolistu nogādāšana ar viesnīcas transportu uz spēlēm un treniņiem, kā arī futbolistu formu mazgāšana un gludināšana.

Vēstulē rakstīts, ka 24.jūnijā viesnīcas direktors aizsūtīja Jakubovskim oficiālu brīdinājumu – ja rēķins nebūs apmaksāts līdz 25.jūnijam, 26.datumā viesnīca pārtrauks sniegt pakalpojumus futbolistiem. Tiek ziņots, ka uz to Jakubovskis ir apsolījis rēķinu apmaksāt un lūdzis ar viesnīcas vadību tikties personīgi.

“25.jūnijā kluba direktors ieradās viesnīcā un lūdzās neizlikt futbolistus no viesnīcas līdz pirmdienai, jo tuvojas divas brīvdienas. Viņš zvērēja, ka pirmdien, 28.jūnijā, ar bankas pārskaitījumu apmaksās parādu un vēl papildus depozīta maksājumu par 2000 eiro par jūnijā sniegtiem pakalpojumiem,” tiek citēts vēstulē teiktais.

Tomēr, kā teikts vēstulē, tas nav noticis, un 28.jūnija pusdienas laikā komanda pilnā sastāvā “pameta viesnīcu ar autobusu un aizbrauca nezināmā virzienā”, bet Jakubovskis ir pārstājis atbildēt uz telefona zvaniem.

Ter-Sarkisovs atsaucas arī uz sarunām ar komandas futbolistiem, ka futbolisti mēnešiem nav saņēmuši algas.

Viesnīca pauž apņēmību vērsties pie valsts tiesībaizsardzības iestādēm, ziņojot par krāpniecību.

Jau ziņots, ka par parādsaistību neizpildīšanu Daugavpils klubs joprojām nedrīkst reģistrēt jaunus spēlētājus.

Tāpat LFF “Noah Jurmala” par nepatiesu ziņu sniegšanu piemēroja 1400 eiro naudas sodu un piemēroja pagaidu diskvalifikāciju kluba valdes loceklim/sporta direktoram Žanim Zubovam par patiesībai neatbilstošu ziņu iesniegšanu LFF un LFF maldināšanu.

LFF Disciplinārlietu komitejas (LFF DK) lēmumā teikts, ka klubs slēpis trīs futbolistu patieso spēlētāju statusu, reģistrējot viņus ar amatieru līgumiem, taču ar futbolistiem noslēdzot profesionālus līgumus.

Tāpat jūnija sākumā par iespējamu dalību spēles rezultāta ietekmēšanā pagaidu diskvalifikāciju saņēma vārtsargs Bojans Kneževičs, turklāt tiek izskatīta arī paša “Noah Jurmala” kluba iesaiste darbībās, kas vērstas uz manipulācijām ar spēles rezultātu.

Savukārt maijā Valsts ieņēmumu dienests (VID) veica kratīšanu pie Jakubovska, kurš ir futbola kluba “Noah Jurmala” pilnvarotā persona.

Tāpat 30.jūnijā tiek gaidīts Sporta arbitrāžas tiesas (CAS) Lozannā lēmums strīdā starp LFF un “Noah Jurmala”.

Jau ziņots, ka DK 2021.gada sezonas priekšvakarā atsauca virslīgas potenciālās jaunpienācējas “Noah Jurmala” (faktiski – Daugavpils “Lokomotiv”) komandas licenci, bet klubs nolēma pārsūdzēt DK lēmumu. Vēlāk LFF Apelāciju komiteja (AK) lēma neapturēt komandas izslēgšanu no virslīgas turnīra.

Martā DK, izvērtējot situāciju, kas skāra izmaiņas “Noah” klubā un šo izmaiņu radītās sekas, secināja, ka klubs neatbilst vairākiem LFF Klubu licencēšanas noteikumu kritērijiem, tajā skaitā obligātajiem, kas ir nepieciešami, lai tas saglabātu LFF-A licenci dalībai 2021.gada “Optibet” virslīgas čempionātā. Līdz ar to klubam piešķirtā licence tika atsaukta dienu pirms čempionāta sākuma.

LFF lēmumā bija teikts, ka ir nepamatots biedrības “Noah Jurmala” arguments apelācijas sūdzībā, ka investors vienpusēji atteicies no ziedojuma līguma izpildes, jo lietas materiālos atrodas 2021.gada 15.februāra vienošanās starp biedrību “FC Noah Jurmala” un Bagratu Gazarjanu par ziedojuma līguma izbeigšanu.

Aprīlī klubs pret LFF un tās komisijām iesniedza prasību CAS. Arbitrāžas tiesas pagaidu lēmums paredzēja komandai provizoriski piešķirt licenci startam virslīgā.

“Noah Jurmala” virslīgā aizvadījusi 11 spēles, šajā laikā iekrājot trīs punktus.

0 Komentāru