Neatkarīgi no četriem jauniem Covid-19 gadījumiem Anglijas premjerlīgas klubi turpinās treniņus

Pievienot komentāru
Neatkarīgi no četriem jauniem Covid-19 gadījumiem Anglijas premjerlīgas klubi turpinās treniņus
REUTERS / SCANPIX

Anglijas premjerlīgas klubi trešdien vienojušies par “Projekts Restarts” plāna otrās fāzes īstenošanu, kas nozīmē, ka futbolisti turpmāk drīkstēs aizvadīt kontakta treniņus, savukārt koronavīrusa testu trešā kārta atklājusi vēl četrus saslimšanas gadījumus.

Lēmums trešdien tika pieņemts, savstarpēji konsultējoties klubiem, spēlētājiem, treneriem Profesionālo futbolistu asociācijai (PFA) un Līgas Treneru asociācijai (LMA).

“Spēlētājiem būs ļauts aizvadīt treniņus grupā. Tāpat futbolisti drīkstēs piedalīties kontakta treniņos,” teikts paziņojumā, kas vēsta, ka sezona tiks turpināta tiklīdz apkārtējie apstākļi būs droši.

Premjerlīgas spēlētāji un klubu personāls aizvien veiks koronavīrusa testus divreiz nedēļā. Līdz šim no 1744 veiktajām pārbaudē pozitīvi rezultāti bijuši astoņos gadījumos.

Trešdien tika publicēti trešās kārtas testu rezultāti. Starp 1008 spēlētājiem saslimšana ar vīrusu noteikta četriem cilvēkiem, kas nozīmē, ka no kopumā veiktajiem 2752 testiem, 12 bijuši pozitīvi.

Ar vīrusu inficētās personas turpmāko nedēļu pavadīs pašizolācijā.

Pagājušajā nedēļā saslimšanas gadījums tika konstatēts “Bournemouth” vienībā, kā arī “Watford” un “Burnley” klubos.

Spēlētāji un pārējais līgas personāls tiks pārbaudīti arī ceturto reizi, šajā etapā testu skaitam no 50 pieaugot līdz 60.

Pagājušā piektdienā sarunā ar Lielbritānijas raidorganizāciju BBC premjerlīgas izpilddirektors Ričards Masters pauda pārliecību, ka futbols Anglijas stadions atgriezīsies jau jūnijā. Pagaidām precīzs datums netiek izpausts.

Premjerlīgā kopumā vēl atlikušas 92 spēles, bet “Liverpool” vienībai ir nepieciešamas vien divas uzvaras, lai svinētu pirmo panākumu pēdējo 30 gadu laikā.

Sezonas pārtraukums premjerlīgā tika izziņots 13.martā, bet pirmos treniņus nelielās grupās spēlētāji aizvadīja vien pagājušajā nedēļā.