Komentāri
Neatkarīgi no apsūdzībām spēļu sarunāšanā Kļaviņš apstiprināts kā LFF prezidenta vēlēšanu kandidāts
Foto: LETA

Neskatoties uz apsūdzībām spēļu rezultātu sarunāšanā, Krišjānis Kļaviņš otrdien apstiprināts kā Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta amata kandidāts. Lēmumu otrdien vienbalsīgi pieņēmusi LFF valde.

Kā zināms, pirms mēneša LFF valde nepieņēma lēmumu par Kļaviņa kandidatūras apstiprināšanu prezidenta amatam un nosūtīja šo lēmumu izskatīšanai LFF Disciplinārlietu komisijā (DK), kas pēc trim sēdēm secināja, ka Kļaviņu nevajadzētu pielaist organizācijas prezidenta amata vēlēšanām, bet nodeva lietu atpakaļ LFF valdei.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

LFF DK iepriekš norādīja, ka ir pietiekošs pierādījumu kopums, kas liek secināt, ka Kļaviņš varētu būt veicis darbības, kas ir pretrunā ar godīgas spēles principiem, un ir veicis darbības, kas ir pretrunā ar Latvijas futbola Ētikas kodeksu, tādējādi DK ieskatā Kļaviņš nevar tikt apstiprināts par LFF prezidenta kandidātu.

Pirms tam to, vai Kļaviņa kandidatūra atbilst godīgas spēles principiem un UEFA izvirzītajām prasībām, vērtēja arī LFF Godīgas spēles un ētikas komiteja, kas, izskatot dokumentāciju un LFF rīcībā esošo saraksti ar UEFA pārstāvjiem, konstatēja, ka ir ticama informācija, ka Kļaviņš varētu būt veicis darbības, kas ir pretējas sporta ētikas un godīgas spēles principiem. Tāpēc komitejas ieskatā minētās personas kandidatūra LFF prezidenta amatam ir pretrunā ar LFF statūtos noteiktajām prasībām, kā arī UEFA un Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prasībām.

LFF Godīgas spēles un ētikas komiteja rekomendēja LFF valdei neiekļaut Kļaviņu valdes locekļu kandidātu sarakstā, ņemot vērā, ka “pastāv pietiekams pierādījumu kopums, kas liecina, ka minētā persona varētu būt iesaistīta darbībās, kuras nav savienojamas ar sporta ētiku un godīgas spēles principiem, un viņam nav nevainojamas reputācijas, kādai būtu jābūt jebkuras valsts futbola federācijas prezidenta kandidātam”.

LFF iepriekš arī publiskoja savu saraksti ar UEFA, kurā šīs organizācijas pārstāvis Urs Klusers norādījis, ka Kļaviņš ir vairākkārt pieminēts tā dēvētās Bochum lietas izmeklēšanas materiālos. Vēstulē minēts, ka Kļaviņš saņēmis 30 000 eiro lielu maksājumu no kāda Manuela Pekoseka, kurš bijis starpnieks spēļu rezultātu ietekmēšanā un likmju veikšanā.

Tāpat lietas izmeklētāji ir novērojuši sarunu starp sporta totalizatora kompānijas SAMVO darbiniekiem, kuri sadarbojās ar šobrīd par spēļu sarunāšanu notiesāto Anti Šapinu. Sarunā norādītās personas ieteica atklāt jaunu bankas kontu uz tādas personas vārda, kas mēdz “uzvarēt likmes”. Šī persona varētu iemaksāt minētajā kontā 100 000 ASV dolāru (91 000 eiro) depozītu. Izmeklēšanā tika konstatēts, ka minētā persona ir Krišjānis Kļaviņš. Šajā sarunā vienlaikus pieminēts, ka viņš ir basketbola komandas īpašnieks.

Kā zināms, LFF prezidenta amatam ir divi kandidāti – pašreiz šajā amatā esošais Guntis Indriksons un kādreizējais šīs organizācijas preses sekretārs Kļaviņš. LFF prezidenta vēlēšanas gaidāmas 29. aprīlī, kad notiks ikgadējais kongress.

Pašlaik 60 gadus vecais Indriksons ir LFF prezidents kopš 1996. gada, bet līdz 2011. gadam viņš bija arī Latvijas titulētākā futbola kluba Rīgas Skonto prezidents.

Savukārt 31 gadu vecais Kļaviņš iepriekš bijis žurnālists, turklāt neilgu laiku savulaik bija arī LFF preses sekretārs. Pašlaik viņš ir sporta kluba Cēsis prezidents.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl