Mouras “hattrick” iznīcina “Ajax” sapni un ieved “Hotspur” ČL finālā

UEFA

Par otro UEFA Čempionu līgas finālisti kļuvusi Totenhemas “Hotspur”, kas atbildes spēlē pret Amsterdamas “Ajax” kompensācijas laika sestajā minūtē izrāva panākumu ar 3:2 un izcīnīja uzvaru divu spēļu summā, pateicoties vairāk gūtajiem vārtiem izbraukumā.

Līdz ar to finālā Madridē gaidāms vēsturisks Anglijas premjerlīgas klubu duelis, jo vakar tajā iekļuva arī FC “Liverpool”. Pēdējo reizi Anglijas klubi finālā spēkojās 2008. gadā, kad Mančestras “United” 11 metru soda sitienu sērijā pārspēja Londonas “Chelsea”.

Šovakar pirmais puslaiks ritēja “Ajax” zīmē – vārtus guva de Lihts un Ziješs, nodrošinot salīdzinoši stabilu 2:0 vadību spēlē un 3:0 divu spēļu summā.

“Hotspur” otrajā puslaikā joprojām bija apņēmības pilna atspēlēties, kas arī realizējās vārtu guvumos. Ar vārtiem 55. un 59. minūtē neizšķirtu mačā izrāva Lukass Moura, kas gan joprojām divu spēļu summā ļāva saglabāt vadību “Ajax”.

Amsterdamieši sīvi turējās pretī spiediena turpinājumam un šķietami to bija izturējusi, taču kompensācijas laika sestajā minūtē ar trešo vārtu guvumu neticamā kārtā izcēlās Moura, vienpersoniski ievedot komandu finālā.