Mediji: Latvijas futbola izlase novembrī ar Kosovu aizvadīs pārbaudes maču

Komentāri
Mediji: Latvijas futbola izlase novembrī ar Kosovu aizvadīs pārbaudes maču
Foto: LETA

Latvijas futbola izlase 12. vai 13. novembrī aizvadīs pārbaudes maču ar Kosovas valstsvienību, vēsta Kosovas mediji.

Tikmēr Latvijas valstsvienības preses sekretārs Viktors Sopirins sarunā ar aģentūru LETA ne apstiprināja, ne noliedza šo informāciju.

Kā vēsta “Telegrafi.com”, pārbaudes mačs notiks Mitrovicā Kosovas atbrīvošanas armijas dibinātāja Adema Jašari vārdā nosauktajā stadionā, kurā ir aptuveni 18 500 sēdvietu. Kosovas futbolistiem tā būs pirmā spēle savā laukumā kopš šī valsts oficiāli kļuvusi par Starptautiskā Futbola federāciju asociācijas (FIFA) un Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) dalībvalsti.

Portālam šo informāciju pastāstījuši avoti Kosovas Futbola federācijā.

Kosovieši cer, ka Mitrovicā fani piepildīs tribīnes, jo iepriekšējās divas spēles, kas 2018.gada Pasaules kausa ietvaros norisinājās Albānijas pilsētā Škodrā, pulcēja apmēram 1500 skatītāju. Kosovas valstsvienība Pasaules kausa kvalifikācijas ciklā spēles neaizvadīja savās mājās.

Kosova pērn kļuva par pilntiesīgu FIFA un UEFA dalībvalsti, un savā pirmajā ciklā, kas bija 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijā, desmit spēlēs tika pie viena punkta, ko dabūja par neizšķirtu pret Somiju. Tikmēr Latvija tika pie septiņiem punktiem, kurus dabūja par divām uzvarām pār Andoru un neizšķirtu pret Fēru salām.

Foto: Latvijas futbola izlase PK kvalifikācijas noslēdzošajā spēlē pārliecinoši uzvar Andoru

Kosova ir viena no potenciālajām Latvijas izlases pretiniecēm UEFA jaunizveidotajā Nāciju līgā.

Pārsvarā albāņu apdzīvotā Kosova par neatkarību vienpusēji paziņoja 2008.gadā – deviņus gadus pēc tam, kad NATO spēki iejaucās, lai pārtrauktu karu starp Serbiju un Kosovas albāņiem. Serbija nekad nav atzinusi Kosovas neatkarību.

Patlaban futbolistiem ar dubultpilsonību, kuri jau spēlējuši vienā nacionālajā izlasē, nav atļauts pārstāvēt citu valstsvienību. Tomēr FIFA šajā gadījumā katru šādu spēlētāju vērtēja atsevišķi, vairākiem citās valstsvienībās spēlējušajiem futbolistiem dodot zaļo gaismu spēlēšanai Kosovas izlasē.

Lasi vēl