Liepājas futbolisti izstājas no UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra

Pievienot komentāru
Liepājas futbolisti izstājas no UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra
Foto: fkliepaja.lv ()

Latvijas čempionvienība futbolā Liepāja otrdien UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra otrās kārtas atbildes spēlē savā laukumā ar 0:2 (0:1) piekāpās Austrijas čempionei Salzburg, ciešot neveiksmi arī divu spēļu summā un tādējādi izstājoties no Eirokausiem.

Divu spēļu summā Liepāja cieta neveiksmi ar 0:3. Vēl spēles sākums aizritēja diezgan līdzīgā cīņā, bez abu komandu bīstamiem uzbrukumiem. Pirmais nopietnais moments pie liepājnieku vārtiem bija 11.minūtē, kad Austrijas klubs veica bīstamu sitienu uz mājinieku vārtiem. Pēc tam pamazām iniciatīva nonāca Salzburg komandas pusē, kas radīja arvien lielāku spiedienu uz Liepājas vārtiem. Mača 26.minūtē bumba nonāca Latvijas kluba vārtos, bet vārti netika ieskaitīti, jo tie tika gūti pēc rikošeta, kurā bumba skāra aizmugurē esošu Austrijas komandas futbolistu.

Foto

Tomēr vārti brieda, jo Zalcburgas vienība aktīvi uzbruka, un 36.minūtē rezultāts tika atklāts, kad no soda laukuma ar meistarīgu sitienu zem vārtu pārliktņa izcēlās Zviedrijas futbolists Valons Beriša. Arī pēc tam Liepājai neizdevās izveidot neko nopietnu un viesi turpināja kontrolēt bumbu, taču līdz lielajam pārtraukumam rezultāts vairs nemainījās.

Otro puslaiku aktīvāk iesāka Liepāja, kas vairāk kontrolēja bumbu un centās uzbrukt, taču bīstamas epizodes pie viesu vārtiem nesekoja. Kopumā tika spēlēts diezgan mierīgs futbols, taču 65.minūtē Salzburg guva otros vārtus šajā spēlē, lai gan sākotnēji par to nekas neliecināja. Pēc sekmīgas saspēles kurzemnieku laukuma pusē ārpus soda laukuma lielisku sitienu veica brazīlietis Bernardu, panākot 2:0.

Desmit minūtes vēlāk pirmā labā izdevība bija Liepājas komandai, taču uz maiņu laukumā nākušais Edgars Gauračs nespēja gūt vārtus, bet noslēdzošajās minūtēs Austrijas klubam bija arī pāris iespējas gūt trešos vārtus. Tiesa, tās izmantotas netika un duelis noslēdzās ar 0:2 par sliktu mājiniekiem.

Abu vienību pirmajā spēlē pirms nedēļas Zalcburgā uzvaru ar 1:0 svinēja Austrijas čempioni, kuri vienīgos vārtus guva spēles 83.minūtē, kad precīzs bija pretinieku komandas spāņu kapteinis Jonatans Soriano. Salzburg vārtu gūšanas brīdī uzsmaidīja arī veiksme, jo Pāvela Doroševa sargātajos liepājnieku vārtos bumba ielidoja pēc rikošeta.