Liepājas futbola klubs paliek bez licences dalībai Eirokausos

0 Komentāru
Liepājas futbola klubs paliek bez licences dalībai Eirokausos
Foto: Mārtiņš Sīlis

Daudzsološais Latvijas SMScredit.lv Virslīgas futbola čempionāta klubs Liepāja nav saņēmis licenci dalībai šīs sezonas UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā, līdz ar to negaidītu iespēju debitēt sacensībās ieguvusi Jūrmalas Spartaka komanda. Liepāja piedalīties Eirokausos varēs vien no nākamās sezonas.

Kā lēmusi Latvijas Futbola federācijas  klubu licencēšanas komisija, valsts čempione Ventspils varēs piedalīties UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas sacensībās, bet UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā startēs arī iepriekšējās sezonas otrās un trešā spēcīgākā komanda Skonto un Jelgava.

Kā zināms, pirms lēmuma pieņemšanas pastāvēja bažas par Rīgas Skonto un Liepājas iespējamo nepielaišanu pie dalības UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā, tomēr abu komandu pārstāvji bija optimistiski noskaņoti.

Liepājas klubs pārņēma savulaik izjukušo Liepājas metalurgu ar visām tā parādsaistībām. Izskanēja informācija, ka liepājniekiem vēl joprojām nav izdevies atrisināt visas priekšgājēja nedienas, kas tam var liegt piedalīties Eirokausos, tomēr vienības prezidents Māris Verpakovskis iepriekš piektdien sarunā ar aģentūru LETA to noliedza.

No kluba puses viss ir nokārtots un izdarīts – Liepājai nav nekādu parādsaistību. Ceram uz labvēlīgu LFF Licencēšanas komisijas lēmumu. Ja nevarēsim piedalīties Eirokausos, tas klubam būs liels šoks, jo komandu esam veidojuši ar mērķi piedalīties šajās sacensībās, pauda Verpakovskis, kurš jau dienas vidū piebilda, ka nelabvēlīga lēmuma gadījumā klubs iesniegs apelāciju.

Liepājas komandas gadījumā neskaidrības arī radīja fakts, ka Eirokausos drīkst piedalīties tikai klubi, kuri vismaz trīs gadus ir nacionālās federācijas biedri, tomēr Liepāja cerēja būt kā Liepājas metalurga saistību un parādu pārņēmēja.

Tomēr, kā vēsta LFF, licence Liepājai nav piešķirta tieši šā iemesla dēļ. Tā varēs pretendēt uz dalību UEFA klubu sacensībās vien no nākamās sezonas. Apelāciju Liepāja par pieņemto lēmumu var iesniegt līdz 22. maijam.

0 Komentāru