Līdz brīnumam pietrūkst vieni vārti! “Roma” uzvar, tomēr “Liverpool” iekļūst finālā

Reuters/LETA

UEFA Čempionu līgas finālā trešdien iekļuva Anglijas komanda “Liverpool”, kas pusfinālā divu spēļu summā pārspēja Itālijas vienību “Roma”.

“Liverpool” izbraukumā piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 2:4, taču divu spēļu summā angļu klubs uzvarēja ar 7:6.

Tādējādi Anglijas komanda 26. maija vakarā Ukrainas galvaspilsētā Kijevā finālā tiksies ar pēdējo divu gadu čempioni Madrides “Real”, kas savā pusfinālā pārspēja Minhenes “Bayern” klubu.

Zīmīgi, ka abi klubi pēdējo reizi UEFA Čempionu līgas finālā spēlēja 1981. gadā, kad ar 1:0 pārāki bija “Liverpool” futbolisti.

Jau no spēles pirmajām minūtēm mājinieki aktīvi devās uzbrukumā, lai atspēlētu trīs vārtu deficītu no pirmā dueļa.

Tomēr vārtus pirmie guva angļi – devītajā minūtē pēc neveiksmīgas “Roma” kļūdas “Liverpool” aizkrēja ātrā pretuzbrukumā un precīzs bija Sadio Manē. Astoņas minūtes vēlāk tablo vēstīja 1:1, pēc rikošeta pret Džeimsu Milneru – bumba atrada vietu vārtos.

26. minūtē viesi vēlreiz apklusināja tribīnes, Džoržino Veinaldums no tuvas distances sita precīzi ar galvu.

52. minūtē Edins Džeko mājiniekiem vienus vārtus atguva, precīzi sitot no vārtu priekšas. Atlikušajā laikā abām komandām bija vairākas teicamas vārtu gūšanas iespējas, tāpat vairākkārt strīdīgus lēmumums pieņēma mača galvenais tiesnesis.

86. minūtē Radža Naingolans ar tālsitienu pirmo reizi mačā izvirzīja vadībā “Roma” klubu, bet četras minūtes vēlāk tiesnesis nozīmēja 11 metru soda sitienu uz angļu vārtiem, kuru arī realizēja Naingolans.

Tomēr mājiniekiem gūt vēl vienus vārtus, kas dotu papildlaiku, neļāva iztecējušais spēles laiks.