LFF Vēlēšanu komiteja par valdes locekļu kandidātiem konsultēsies ar starptautiskajām futbola organizācijām

Pievienot komentāru
LFF Vēlēšanu komiteja par valdes locekļu kandidātiem konsultēsies ar starptautiskajām futbola organizācijām
VLADISLAVS PROŠKIINS, F64

LFF Vēlēšanu komiteja lēmuma pieņemšanai par valdes locekļu kandidātiem konsultēsies ar starptautiskajām futbola organizācijām, izriet no Vladimira Šteinberga un Guntara Indriksona ierakstiem viņu “Facebook” kontos.

“LFF statūti un Vēlēšanu kodekss tieši nenosaka kārtību un termiņus, kādā Vēlēšanu komitejai ir atkārtoti jāvērtē valdes locekļu kandidatūras atbilstība pieteiktajam amatam, kā to noteikusi Apelāciju komisija. Turklāt Vēlēšanu komiteja veic konsultācijas ar starptautiskajām futbola organizācijām par LFF statūtu un Vēlēšanu kodeksa interpretāciju,” teikts “Facebook” tīklā izplatītajā Vēlēšanu komitejas paziņojumā.

“Līdz ar to atbilstoši Vēlēšanu kodeksa 23.pantam Vēlēšanu komiteja nolemj lēmumus par LFF valdes amatu kandidātiem (S. Ģirģenu, V. Šteinbergu, G. Indriksonu, J. Engeli, A. Kučinsku un J. Apsi) pieņemt pēc starptautisko futbola organizāciju rekomendāciju saņemšanas, bet ne vēlāk kā līdz 2020.gada 6.maijam,” citēts Vēlēšanu komitejas lēmums.

Vēlēšanu komiteja arī lūdza LFF administrāciju nosūtīt lēmuma izrakstu kandidātiem.

Par šādu lēmumu nobalsojuši visi trīs komitejas locekļi – priekšsēdētāja Inga Kačevska un komitejas locekļi Mārtiņš Dambergs un Jānis Endelis.

LETA jau ziņoja, ka 8.aprīlī Vēlēšanu komiteja par atbilstošiem apstiprināja valdes locekļa kandidātu Anda Rozīša, Emīla Latkovska un Viktorijas Mihaļčukas pieteikumus.

9.aprīlī pēc trūkumu novēršanas iesniegumos par atbilstošiem LFF statūtu prasībām tika atzīti vēl četri kandidāti – LFF prezidenta amata kandidāts Vadims Ļašenko, viceprezidenta amata kandidāti Olafs Pulks un Sergejs Kovaļovs un valdes locekļa amata kandidāts Nauris Mackevičs.

15.aprīlī seši no septiņiem amatu kandidātiem, kuru iesniegtie pieteikumi tika noraidīti, nemaz nedodot šīm personām iespēju tos uzlabot vai papildināt, iesniedza apelācijas LFF Apelāciju komisijā. Viņu vidū ir Sandis Ģirģens (KPV LV, prezidenta kandidāts), Vladimirs Šteinbergs (viceprezidenta kandidāts), Anastasija Kučinska, Guntars Indriksons, Jānis Apse un Jānis Engels (visi – LFF valdes locekļa kandidāti).

Tikai viceprezidenta amata kandidāts Maksims Miņejevs apelāciju neiesniedza.

20.aprīlī Apelāciju komisija nolēma atcelt LFF Vēlēšanu komitejas lēmumus, ar kuriem noraidīti sešu personu pieteikumi uz dažādiem amatiem federācijā 2020.gada vēlēšanās, dodot apelāciju iesniedzējiem divas dienas pieteikumos konstatēto trūkumu novēršanai.

Sākotnēji 24.aprīlī plānotais LFF kongress, kurā bija paredzētas LFF valdes un juridisko institūciju locekļu vēlēšanas, saistībā ar valstī noteikto ārkārtējo stāvokli pārcelts uz nenoteiktu laiku.

Pērn oktobrī LFF ārkārtas kongresā biedri nolēma atstādināt no amata organizācijas prezidentu Kasparu Gorkšu. Par viņa atstādināšanu balsoja 67 biedri, pret bija 60, bet atturējās divi.

Patlaban organizācija strādā bez prezidenta, bet paraksta tiesības ir LFF ģenerālsekretāram Edgaram Pukinskam.