LFF atbalstīs ASV, Meksikas un Kanādas apvienoto kandidatūru 2026.gada PK finālturnīra rīkošanai

0 Komentāru
LFF atbalstīs ASV, Meksikas un Kanādas apvienoto kandidatūru 2026.gada PK finālturnīra rīkošanai
LFF

Latvijas Futbola federācija 13. jūnijā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas kongresā Maskavā atbalstīs ASV, Meksikas un Kanādas apvienoto kandidatūru 2026. gada FIFA Pasaules kausa izcīņas finālturnīra rīkošanai, vēsta LFF.

Sestdien, 2. jūnijā, LFF vadības virzīto atbalstu šai kandidatūrai akceptēja arī LFF valde.

LFF prezidents Kaspars Gorkšs aizvadītajā valdes sēdē iepazīstināja valdes locekļus ar 2026. gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīra potenciālo organizatoru pieteikumiem, kā arī pārrunāto tikšanās reizēs gan ar ASV, Meksikas un Kanādas apvienotās kandidatūras delegāciju, gan otra pretendenta – Marokas – pārstāvjiem. LFF valde lēma atbalstīt ASV, Meksikas un Kanādas apvienoto pieteikumu turnīra organizēšanai, kā arī pilnvarot LFF delegāciju veikt balsojumu par norādītā pieteikuma apstiprināšanu gaidāmajā FIFA kongresā.

Tāpat aizvadītajā sēdē tika diskutēts par nepieciešamību tuvākajā laikā pilnveidot Latvijas futbola Ētikas kodeksa saturu, tam paredzot konkrētu Ētikas kodeksa izstrādes un ieviešanas procesu, kā arī mehānismu. LFF valde pēc viedokļu uzklausīšanas lēma pilnveidot piedāvātā Ētikas kodeksa izstrādes un ieviešanas reglamenta projektu, saskaņot to elektroniski un virzot uz apstiprināšanu nākamajā tikšanās reizē.

LFF valdes pārstāvji sestdien personīgi iepazinās ar jauno Latvijas nacionālās izlases galveno treneri Miksu Pātelainenu, uzklausot trenera pirmos secinājumus pēc uzsāktā darba ar komandu, iepazīstoties ar speciālista līdz šim veikto analīzi, kā arī uzzinot vairāk par Latvijas izlases pašreizējo gatavību, tuvāko spēļu plānu un trenera darba filozofiju.

Valde tāpat iepazinās ar tās locekļa, LFF Klubu sacensību komitejas priekšsēdētāja Aleksandra Isakova iesniegumu, kurā aicināts izskatīt iespēju veikt izmaiņas Latvijas kausa izcīņas futbolā 8:8 reglamentā, dodot iespēju veikt spēlētāju pāreju vai stažēšanās noformēšanu arī pēc reglamentā paredzētā termiņa – 29. marta.

Uzklausot valdes locekļa Artura Zakreševska argumentus, LFF valde lēma virzīt jautājuma par jaunatnes futbola reglamentu un jaunatnes spēlētāju pāreju un stažēšanās jautājumu izskatīšanu nākamajā LFF Jaunatnes futbola komitejas sēdē. Komitejai uzdots sagatavot ziņojumu izskatīšanai un lēmuma pieņemšanai nākamajā LFF valdes sēdē.

Sestdien aizvadītās tikšanās reizes laikā tika diskutēts arī par LFF amatpersonu pilnvarām un pienākumiem, rosinot diskusiju par prioritātēm un tuvākajiem plāniem. Valde tika iepazīstināta ar līdzšinējā Latvijas nacionālās izlases galvenā trenera Aleksandrs Starkova līguma laušanas procedūras norisi, turpinoties pārrunām par abu pušu vienošanās juridisko saturu. Ar līdzšinējo LFF ģenerālsekretāru Jāni Mežecki noslēgta vienošanās par darba tiesisko attiecību pārtraukšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Nākamā LFF valdes sēde paredzēta 27. jūnijā.
0 Komentāru