Leverkūzenes Bayer otro vai Minhenes Bayern 20.reizi – kurš izcīnīs Vācijas kausu futbolā?

EPA/SCANPIX

Vācijas kausa finālā Berlīnes Olimpiskajā stadionā sestdienas vakarā tiksies Leverkūzenes Bayer un Minhenes Bayern.

Minhenes Bayern sestdien centīsies izcīnīt savu otro trofeju šajā sezonā. Vācijas kausa finālā titulētais Minhenes klubs pārbaudīs savus spēkus cīņā ar Leverkūzenes Bayer.

Minhenes Bayern šosezon astoto reizi pēc kārtas izcīnīja Vācijas Bundeslīgas čempionu titulu. Pagājušajā gadā kausa finālā Bavārijas klubs ar 3:0 uzvarēja Leipzig.

Leverkūzenes Bayer centīsies aizskalot aizvainojuma rūgtumu – pagājušajā nedēļas nogalē neizdevās pakāpties uz ceturto vietu Vācijas čempionāta pēdējā kārtā, paliekot piektajā vietā un nekvalificējoties UEFA Čempionu līgai. Bayer par diviem punktiem atpalika no Menhengladbahas Borussia, kas ieņēma ceturto vietu.

Leverkūzenes klubs Vācijas kausu izcīnījis tikai vienu reizi – 1993. gadā. Bayern spēlētāji šo trofeju ir ieguvuši 19 reizes. Šis ir rekords. Bavāriešiem tas būs 24.fināls, bet Bayer – tikai 4. fināls.

Izšķirošajā Vācijas kausa duelī šīs komandas savā starpā sacentīsies pirmo reizi turnīra vēsturē. ”Bayern” un ”Bayer” iepriekšējos posmos ir tikušās trīs reizes – 2009., 2015. un 2018. gadā. Divos mačos Minhenes klubs bija spēcīgāks, vienā – Leverkūzenes futbolisti.

Šosezon kausa izcīņas pusfinālā “Bayern” ar 2:1 uzvarēja Frankfurtes “Eintracht” un “Bayer” neatstāja nekādas cerības ceturtās līgas klubam Saarbrucken – 3:0.

Šajā sezonā Vācijas Bundeslīgā abas komandas apmainījās ar uzvarām. Viesu komandas svinēja uzvaras – Leverkūzenes Bayer 2:1 un Minhenes Bayern 4:2. Pēdējos četros savstarpējos Bundeslīgas mačos abi ir uzvarējuši divreiz.