Autors: Kārlis Komarovskis

Sporta žurnālists

2 komentāri
Latvijas izlases vārtu vīrs Vaņins: Bija patīkami spēlēt pret tādām zvaigznēm
09.06.2017. R?ga, Latvija. 2018. gada Pasaules kausa futbola kvalifik?cijas sp?le starp Latvijas un Portug?les futbola izlasem. Andris Va?ins (Foto: Roman Koksarov / F64)

Latvijas futbola izlase vakar sagaidīja ilgi gaidīto brīdi – mačs ar Eiropas čempioni Portugāles izlasi un pasaules labāko futbolistu Krištianu Ronaldu. Latvijas valstsvienība saistošā mačā ar 0:3 piekāpās portugāļiem, bet portāls ”Skaties.lv” pēc dueļa aprunājās ar izlases vārtu vīru Andri Vaņiņu, kurš vairākkārt glāba komandu no nepatikšanām.

Andri, pirmajā puslaikā Tev bija divi lieliski ”seivi” pret Krištianu Ronaldu. Vai pirms spēles gatavojies un analizēji viņa sitiena tehniku?

”Īpaši Ronaldu negatavojos. Izlase gatavojās šai spēlei un gaidījām, ka būs grūts mačs un, ka Portugāle daudz uzbruks.”

Mediji ap šo spēli bija radījuši milzīgu ažiotāžu. Izlases spēlētāji arī izjuta, ka ir papildus atbildības slogs?

”Protams. Pret mums spēlēja Eiropas čempioni un viņu sastāvā ir pasaules labākais futbolists. Priekš Latvijas tā bija ļoti nozīmīga spēle un patīkami uz dzimteni atvest tik spēcīgu komandu. Patīkami spēlēt pret tādām zvaigznēm.”

Lai gan rezultāts nepatīkams – 0:3, tomēr, ko pozitīvu Latvijas izlase var paņemt no šī mača?

“Pirmais puslaiks bija labs līdz zaudētajiem vārtiem. Bija arī diezgan labi pretuzbrukumi. Otrajā puslaikā pagurām un ielaidām otros vārtus, kas salauza spēli. Trešos vārtus paši sev atvedām. 0:1 būtu bijis labs rezultāts, bet 0:3 jau ir par daudz.”

Kas izlasei šovakar nesanāca? Varbūt bija plānots vairāk ierobežot Ronaldu?

“Nesanāca iesist. Pretuzbrukumi arī īsti neizdevās. Standartsituācijās bija labas iespējas, bet netikām līdz sitienam. Cerējām uz pretuzbrukumiem, bet nesanāca.”

Atkal pie izlases stūres stājies Aleksandrs Starkovs. Spēlētājiem atkal jānopelna uzticības ”kredīts”?

“Protams. Katru spēli ir jāpierāda savs statuss komandā.”

Vai arī nākamajā sezonā paliksi Cīrihes klubā?

“Jā, man vēl ir divu gadu līgums.”

TOP komentāri

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.