Komentāri
Latvijas izlases futbolists Rakels nākamo sezonu, visticamāk, pavadīs citā klubā
Foto: AFP/SCANPIX

Ir gandrīz skaidrs, ka Latvijas futbola uzbrucējs Deniss Rakels nākamo sezonu pavadīs īrē, lai atgūtu sportisko formu, sarunā ar  pastāstīja spēlētājs.

Rakels pagājušā gada sākumā pievienojās Anglijas pēc spēka otrās līgas komandai “Reading”, pirmajā pussezonā 12 spēlēs gūstot trīs vārtus. Tomēr pagājušā gada augustā viņš jau sezonas trešajā mačā, cenšoties izsist pretiniekam bumbu, guva potītes lūzumu. Kaut aptuveni februārī viņš jau bija gatavs spēlēt, līdz sezonas beigām uzbrucējs vairs ne reizi neiekļuva “Reading” pieteikumā.

Pašlaik Rakels pievienojies Latvijas valstsvienībai, kas gatavojas piektdien Rīgā paredzētajai Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēlei ar pašreizējo Eiropas čempioni Portugāli. “Gūti spriest par savu šī brīža gatavību, bet jūtos labi un esmu vesels. Tomēr skaidrs, ka ilgu laiku neesmu spēlējis un spēļu prakses trūkums ir jūtams,” pauda Rakels, kurš laukumā pēdējā laikā izgājis vien pāris mačus U-23 komandas sastāvā. “Šonedēļ vēlos pastrādāt ar izlasi. Pēdējā spēle ar dublieriem man bija, šķiet, aprīļa beigās, jo viņi agri beidza sezonu, turklāt arī tur spēlēju tikai pa 45 minūtēm, jo ir daudzi jaunie spēlētāji un negribējās aizņemt viņu vietas.”

“Reading” vienības galvenais treneris Jāps Stams iepriekš pauda, ka Rakels nav tik labā gatavībā kā bija pirms traumas un arī uzbrucējs to tagad nenoliedz. “Uzreiz pēc atgriešanās bija redzams, ka būs grūti tikt sastāvā, jo janvārī viņi paņēma daudzus labus spēlētājus, tabulā atradās augšgalā un bija redzams, ka centīsies tikt premjerlīgā. Jau pirmajā nedēļā sapratu, ka būs maz variantu spēlēt,” tagad atceras uzbrucējs. “Pirms savainojuma biju ļoti labā formā, bet šobrīd, esot bez spēļu prakses, nevaru būt tikpat labā. Tas ir jūtams. Tomēr arī šādā stāvoklī izlasei varu dot ļoti daudz.”

“Reading” komanda šosezon guva trešo vietu “Championship” turnīrā, kvalificējoties pārspēlēm, bet pirms nedēļas izšķirošajā mačā par vietu premjerlīgā pēcspēles sitienu sērijā Vemblija stadionā piekāpās Hadersfīldas “Town” vienībai. “Vemblijā bija traka spēle. Sanāca, ka zaudējām, bet nekas, dzīve iet tālāk. Tomēr mūsu komanda ir viena no stiprākajām “Championship” turnīrā un nākamgad gan tai noteikti jāiekļūst premjerlīgā,” uzskata Rakels, kurš atzīst, ka pats gan nākamo sezonu, visticamāk, uzsāks citur. “Jau maijā zināju un pats biju iniciators, ka par 95% iešu īrē, lai spēlētu. Esmu noilgojies pēc futbola un gribu atgūt labāko formu.”

Latvijas futbolists vienošanos ar angļu komandu noslēdza uz divarpus sezonām līdz 2018.gada vasarai ar iespēju to pagarināt vēl uz gadu.

Lasi vēl