Latvijas futbola izlases treneris Pātelainens nosauc savus jaunos palīgus

Pievienot komentāru
Latvijas futbola izlases treneris Pātelainens nosauc savus jaunos palīgus
Foto: REUTERS/ SCANPIX

Latvijas futbola izlases galvenais treneris Miksu Pātelainens no Somijas par saviem palīgiem ir izraudzījies skotu Gordonu Jangu, kā arī pašmāju speciālistu Mareku Zuntneru un bijušo valstsvienības vārtsargu Aleksandru Koliņko, turklāt komandas kandidātu sarakstā atgriezies iepriekš ilgu laiku neiekļautais Artūrs Karašausks.

Ceturtdien 51 gadus vecais Pātelainens medijiem tika prezentēts Latvijas izlases galvenā trenera amatā.

“Priecājos un esmu lepns būt šeit, pieņemot iespēju strādāt Latvijas futbola izlasē. Primārais darbs būs ar nacionālo izlasi, un vēlos uzsākt darbu arī ar jaunatnes valstsvienību treneriem. Vēlēšos uzlabot Latvijas futbolu kopumā. Svarīgs darbs būs runāt ar vietējo klubu treneriem, lai palīdzētu viens otram. Vienmēr esmu bijis atvērts medijiem, stāstot par plāniem,” preses konferencē sacīja Pātelainens.

Somu speciālists norādīja, ka priekšā ir liels darbs, lai Latvijas izlase uzlabotu savu sniegumu.

Ar Pātelainenu noslēgta vienošanās līdz gaidāmā UEFA Nāciju līgas turnīra beigām. Ja Latvijas izlase savā apakšgrupā iegūs pirmo vietu, līgums tiks automātiski pagarināts līdz 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra beigām.

“Gatavosimies UEFA Nāciju līgai un Baltijas kausam. Mums nav daudz laika, taču izskatīsim visus futbolistus. Gribam spēlētājiem likt ticēt, ka Latvijas izlase var būt veiksmīga. Vēlos, lai mums būtu efektīva valstsvienība, kur katrs spēlē par katru. Gribam vairāk pozitīvu brīžu un ticību Latvijas izlasei. Tas nebūs viegli, taču, ja smagi strādāsim un būsi pozitīvi noskaņoti, sasniegsim labus rezultātus,” uzskata Pātelainens.

Par palīgiem soms izraudzījies Skotijas speciālistu Jangu, kurš pašlaik ir dzimtenes otrās līgas komandas “Falkirk” galvenā trenera asistents, kamēr no Latvijas treneriem tas ir Zuntners no “Liepājas”/”Mogo” un Koliņko, kurš strādā citā pašmāju klubā RFS.

“Latvijas izlase spēlēs sistemātiski un izmantos dažādas taktiskās shēmas. Līdz Nāciju līgai nevarēsim sagatavot ļoti daudz shēmu, taču darīsim visu, ko varēsim. Es vēlos redzēt komandu, kas smagi strādā un spēj rādīt savu labāko sniegumu. Mums ir labi spēlētāji, kas, atdodot laukumā visu, spēj sasniegt labus rezultātus. Jebkuru sekmīgu komandu veido laba aizsardzība, taču centīsimies kontrolēt bumbu un veidot vārtu gūšanas epizodes,” savu redzējumu pastāstīja Pātelainens.

“Es vēlos uzvarēt visas spēles, taču saprotu, ka šogad galvenais mērķis ir Nāciju līga. Vēl nepazīstu katru spēlētāju personīgi un būs nepieciešams laiks, lai iepazītos tuvāk. Baltijas kausā spēlētājiem būs iespējams pierādīt sevi. Latvijā futbolisti ir taktiski labi apmācīti,” uzskata soms.

Tikmēr izsaukumu uz izlasi pēc pusotra gada pārtraukuma izpelnījies “Liepāja”/”Mogo” uzbrucējs Karašausks, kuram bija konflikts ar iepriekšējo valstsvienības stūrmani Aleksandru Starkovu, tāpēc durvis uz nacionālo komandu viņam bija slēgtas.

“Jā, esmu informēts, ka Karašauskam bija konflikts ar iepriekšējo treneri. Es šai izlasei vēlos jaunu sākumu, tāpēc jebkurš spēlētājs ir aicināts. Nedomāju, ka personiskajām lietām jāietekmē komandas sastāvs,” uzskata Pātelainens. “Karašausks ir brīnišķīgs un ātrs futbolists. Viņš rada situācijas, tāpēc gaidu viņu izlasē. Ceru, viņš Latvijas labā gūs daudz vārtu.”

Zīmīgi, ka Pātelainenam tuvākajā laikā ir ieplānota tikšanās arī ar Starkovu.