Latvijas futbola izlases kapteinis Gorkšs paziņo par karjeras beigšanu valstsvienībā

Komentāri
Latvijas futbola izlases kapteinis Gorkšs paziņo par karjeras beigšanu valstsvienībā
29.08.2016. Rīga, Latvija. Latvijas futbola izlases treniņš. Kaspars Gorkšs (Romāns Kokšarovs / F64)

Ilggadējais Latvijas futbola izlases kapteinis Kaspars Gorkšs pirmdien paziņoja par karjeras beigšanu valstsvienībā.

“Pēc ilgām un smagām pārdomām, sarežģītām un emociju pilnām sarunām ar saviem bērniem un sev tuviem cilvēkiem, es esmu nolēmis, ka ir pienācis laiks pielikt punktu savai spēlētāja karjerai Latvijas izlasē. Šis nav impulsīvs lēmums, bet gan radies ilgu un izsvērtu pārdomu rezultātā,” sociālajā tīklā “Facebook” pirmdien vēstīja Gorkšs.

Viņš karjeru Latvijas izlasē sāka 2005.gadā ar spēli pret Taizemes izlasi, bet pēdējo maču aizvdīja šī gada oktobrī pret Fēru salām.

“Jūtos patiesi priviliģēts, jo valsts izlasē esmu spēlējis 12 gadus, aizvadijis 89 spēles, guvis piecus vārtus. Spēlēt valsts izlasē bija mans bērnības lielākais sapnis. Tagad tas ir arī mans lielākais futbolista karjeras sasniegums,” norādījis Gorkšs, kurš nav slēpis, ka nākamajā gadā pretendēs uz Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta amatu.

“Futbols ir mana mīlestība un dzīve, savukārt šī mana lēmuma galvenais mērķis ir vairāk uzmanības veltīt futbolam, tikai jau citā kvalitātē un kapacitātē. Esmu pieteicis savu kandidatūru un nopietni gatavojos LFF prezidenta amata vēlēšanām, kuras notiks 2018.gada pavasarī. Gatavojoties šim izaicinājumam, esmu iestājies UEFA mācību programmā, kura specifiski izstrādāta elites futbolistiem lai attīstītu savas iemaņas futbola administrācijā un karjeras laikā gūto pieredzi izmantotu futbola attīstībai Latvijā,” norādījis futbolists, kurš šosezon spēlēja “Riga” komandā “SynotTip” virslīgā.

“No sirds gribu teikt paldies saviem treneriem, kuri mani deva iespēju spēlēt futbolu, saviem komandas biedriem, kuri pacieta mani gan uz laukuma, gan ārpus tā. Saviem tuviniekiem, kuri pārdzīvoja kopā ar mani un bija ar mani gan kopējos priekos, gan smagos mirkļos un ziedoja savu enerģiju un pacietību, lai atbalstītu mani. Visiem pārējiem, kuri sekoja manām gaitām un atbalstīja mani visus šos 12 gadus,” rakstīja Gorkšs.

Gorkšs 2015./16.gada sezonu pavadīja Čehijas augstākās līgas klubā Prāgas “Dukla”, kam pievienojās pēc pāris mēnešu līguma Grieķijas komandā Iraklijas “Ergotelis”. Savukārt pērn jūlijā viņš noslēdza līgumu ar tā brīža Latvijas čempioni “Liepāja”, kas sezonas noslēgumā palika bez medaļām.

Pirms spēlēšanas “Dukla” un “Ergotelis” vienībās Gorkšs kopš 2007.gada bija pārstāvējis tikai Anglijas komandas – Londonas “Queens Park Rangers” (QPR), “Reading”, “Blackpool”, Vulverhemptonas “Wanderers” un Kolčesteras “United”. Karjeras sākuma posmā Gorkšs spēlēja Latvijas komandās “Auda” un “Ventspils”, kā arī Zviedrijas vienībās Vekšes “Osters” un Sēderteljes “Assyriska”.

Lasi vēl