Latvijas futbola izlasei treniņnometnē pievienojies arī ilgstoši traumas ārstējušais Cauņa

0 Komentāru
Latvijas futbola izlasei treniņnometnē pievienojies arī ilgstoši traumas ārstējušais Cauņa
2017-05-12 Futbolists Aleksandrs Cauņa (Mārtiņš Zilgalvis / f64)

Latvijas futbola izlasei treniņnometnē Portugālē pievienojies arī divreiz par valsts labāko spēlētāju nosauktais Aleksandrs Cauņa, kuram pēdējos gados karjeru ievērojami patraucējušas traumas, vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF).

Latvijas izlase svētdien devās uz treniņnometni Portugālē, lai otrdien Lisabonā aiz slēgtām durvīm aizvadītu treniņspēli ar 2018.gada Pasaules kausa finālturnīra dalībnieci Saūda Arābiju, kamēr nākamajā pirmdienā to gaidīs pārbaudes mačs ar Kosovu.

Starkovs intervijā LFF atzīst, ka šobrīd spēlētājiem vēl ir grūti pierast pie siltajiem laikapstākļiem, kā arī gluži vienkārši pārslēgties no spēlēm klubos. “Braucot uz šejieni, zinājām, ka būs šādi apstākļi. Bijām gatavojušies tam, ka uz pirmo spēli vēl nebūsim pilnībā gatavi fiziskajā ziņā. Jebkurā gadījumā esmu pārliecināts, ka spēle pret Saūda Arābiju mums ir nepieciešama, un tā sniegs daudz vērtīgas informācijas.”

“Protams, spēlēsim ar domu par uzvaru, taču šajā gadījumā – ne par katru cenu, jo komandā šobrīd ir daži spēlētāji ar mikrotraumām,” saka Starkovs, paužot, ka otrdienas duelī neriskēs ar futbolistu veselību. “No saviem futbolistiem prasīšu pašatdevi laukumā un atbildību. Vienlaikus mums ļoti svarīgi ir turpināt iespēlēt komandas sastāvu, veidot un stiprināt savstarpējo sapratni laukumā. Pašreizējā kandidātu sarakstā ne visiem futbolistiem ir kaut desmit spēļu valstsvienībā. Tas ir ļoti maz. Lai komanda būtu saspēlēta, katram spēlētājam nepieciešams nospēlēt vismaz 30 līdz 40 spēles. Tad arī varēsim runāt par to, ka komanda spēlē, tā teikt, pēc notīm.”

Kā stāstīja Starkovs, Cauņa izlases nometnē trenējas pēc individuālas programmas. “Uzskatu, ka Aleksandrs Cauņa ir neparasts meistars un ļoti labs futbolists. Viennozīmīgi mūsu valstsvienībai nepieciešami šādi spēlētāji. Manuprāt, viņš vēl nav nospēlējis pilnībā savu karjeru. Mums ir jāpalīdz šādiem spēlētājiem atgriezties lielajā futbolā. Esmu pārliecināts, ka ar šādu uzaicinājumu speram soli virzienā, kas palīdzēs viņam atgriezties arī nacionālajā izlasē.”

Latvijai šis būs pirmais mačs kopš valstsvienības ilggadējais kapteinis Kaspars Gorkšs oficiāli paziņojis par karjeras beigām izlasē. Tiesa, viņš sakrāto brīdinājumu dēļ nevarēja spēlēt jau iepriekšējā mačā, kurā Latvija, noslēdzot 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas ciklu, ar 4:0 sagrāva Andoru.

Zīmīgi, ka Gorkšs, kurš grasās kandidēt uz LFF prezidenta amatu, pirmdien svinēja savu 36. dzimšanas dienu.

Latvijas izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs uz pārbaudes spēlēm ar Saūda Arābijas un Kosovas izlasēm izsaucis 23 futbolistus. Pirmo izsaukumu uz valstsvienību saņēmis “Liepāja”/”Mogo” pussargs Dmitrijs Hmizs.

Salīdzinot ar iepriekšējo sasaukumu, kandidātu sarakstā atgriezušies savainojumus izdziedējušie pussargs Jānis Ikaunieks un uzbrucējs Deniss Rakels, kā arī aizsargs Mārcis Ošs un pussargs Alans Siņeļņikovs, bet nav Gorkša, pussargu Oļega Laizāna un Kristiana Damiana Torresa, kā arī uzbrucēju Roberta Uldriķa un Eduarda Višņakova. Višņakovs, tāpat kā pussargs Edgars Vardanjans, sākotnēji bija kandidātu sarakstā, taču pēc sestdien notikušajām virslīgas spēlēm veselības problēmu dēļ viņus aizstāja Ošs un Siņeļņikovs.

Latvijas valstsvienība iepriekšējos mačus aizvadīja oktobrī, kad divās noslēdzošajās 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas cīņās nospēlēja 0:0 ar Fēru salām un ar 4:0 uzvarēja Andoru.

Saūda Arābija šogad piekto reizi kvalificējās Pasaules kausa izcīņai, kas nākamgad notiks Krievijā. Šī komanda 10. un 13.novembrī aizvadīs pārbaudes mačus attiecīgi pret Portugāli un Bulgāriju. Šīm cīņām izlases rindās iesaukti tikai vietējā čempionāta futbolisti.

0 Komentāru