Latvijas futbola izlasei minimāls kritums FIFA rangā

1 komentārs
Latvijas futbola izlasei minimāls kritums FIFA rangā
IMAGO IMAGES/SCANPIX

Latvijas vīriešu futbola izlase jaunākajā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā, kas publicēts ceturtdien, zaudējusi divas vietas un tagad ieņem 133.pozīciju.

Iepriekš Latvijas valstsvienība kopš oktobra atradās 132.vietā, bet pirms diviem mēnešiem pakāpās pozīciju augstāk. Savas iepriekšējās spēles komanda aizvadīja martā, kad 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā ar 1:3 piekāpās Ziemeļmaķedonijai un ar 0:2 atzina Polijas pārākumu.

Jaunākajā rangā Latvijai ir 1101 punkts, kas ir par 11 mazāk, nekā iepriekšējā rangā.

Tikmēr Igaunija rangā saglabājusi 96.pozīciju, bet Lietuva ir virs Latvijas 132.pozīcijā. Vēl pagājušā gada izskaņā Lietuva ar 149.vietu uzstādīja ne tikai savu, bet arī Baltijas valstu ranga antirekordu.

Savukārt no pretiniecēm 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā visaugstāk ir Polija (20.vieta), kam seko Austrija (34.), Slovēnija (63.), Ziemeļmaķedonija (68.) un Izraēla (84.). Tieši Latvijas pretiniecēm divu mēnešu laikā bijušas vislielākās izmaiņas rangā – Izraēla pakāpās par astoņām vietā, bet Austrija nokrita par 11 pozīcijām.

Latvijas izlases rekords FIFA rangā ir 45.vieta, kas tika sasniegts 2009.gadā.

Tikmēr FIFA ranga līderpozīciju ieņem pagājušā gada Pasaules kausa bronzas medaļas ieguvēja Beļģija, kas par punktu apsteidz čempioni Franciju. Trešā bez izmaiņām ir Brazīlija, bet uz ceturto vietu pakāpusies Anglija, kas apsteigusi Horvātiju.

Tāpat vienas pozīcijas kāpums ir Urugvajai, kas tagad ir sestā, uz septīto pozīciju atkāpusies Portugāle, tālāk seko Šveice un Spānija, bet pirmo desmitnieku noslēdz Dānija.

1 komentārs