Latvijas futbola izlase UEFA Nāciju līgas spēlē cīnās neizšķirti ar Fēru salām

Latvijas vīriešu futbola izlase sestdien UEFA Nāciju līgas D pirmās grupas spēlē spēkojās neizšķirti 1:1 ar Fēru salām, kas zaudēja pirmos punktus turnīrā.

Vienīgos vārtus Latvijas izlases labā guva Jānis Ikaunieks.

Spēles piektajā minūtē Pāvels Šteinbors glāba Latvijas izlasi, atsitot bumbu, kas lidoja vārtu apakšējā labajā stūrī. Desmitajā minūtē pēc sāna auta izspēles mājinieki aptuveni minūti centās bumbu ievest dziļāk latviešu soda laukumā, tomēr neveiksmīgi. 13.minūtē Fēru salas devās ātrajā uzbrukumā, taču piespēli gar pašu vārtu līniju savlaicīgi “nolasīja” Šteinbors.

Jau minūti vēlāk latvieši pēc stūra sitiena izspēles bumbu nogādāja pie smailes uzbrucēja Roberta Uldriķa, kurš soda laukumā ar galvu piespēlēja Artūram Zjuzinam, taču futbolista sitiens bija neprecīzs. Brīdi vēlāk pēc vēl vienas standartsituācijas izspēles Kristers Tobers soda laukumā uz kreiso vārtu stabu ar galvu bumbu novirzīja pie Uldriķa, kurš līdz tai neaizsniedzās.

19.minūtē Ritvars Rugins laukuma sānā devās pēc bumbas, bet kontakts ar pretinieku soģa skatījumā bija dzeltenās kartītes vērts. Īsi pēc tam Fēru salas bumbu iespēlēja soda laukumā, kur pagalam neprecīzi sita Andreāss Olsens. 25.minūtē pēc standartsituācijas izspēles soda laukumā ar galvu piespēli veica Mārcis Ošs, bet Jānis Ikaunieks bumbu saņēma tieši uz “darba” jeb kreisās kājas un vadībā izvirzīja viesus.

Vadību Latvijas izlasei izdevās noturēt vien četras minūtes, jo soda laukumā pēc stūra sitiena standartsituācijas ar galvu precīzi spēlēja Odmars Fero. Puslaika turpinājumā latvieši pie pretinieku vārtiem izveidoja vēl dažas labas vārtu gūšanas iespējas, taču pirmās 45 minūtes noslēdzās neizšķirti.

Otrā puslaika sestajā minūtē Šteinbors savu komandu glāba pēc pretinieka sitiena, kas izdarīts no aptuveni 30 metriem, bumbai lidojot augšējā vārtu stūrī. Minūti vēlāk Uldriķim pietrūka vien daži metri, lai ar bumbu apsteigtu Fēru salas vārtu vīru. Neilgi pēc tam latvieši pie pretinieku vārtiem turpināja kontrolēt bumbu līdz tā nonāca pie Zjuzina, kurš no aptuveni 19 metriem izdarīja neprecīzu sitienu.

62.minūtē Fēru salas devās ātrajā pretuzbrukumā, taču piespēli gar vārtu līniju pārtvēra Rugins. Neilgi pēc tam Ikaunieks nonāca labā sitiena pozīcijā, taču tiesnesis nosvilpa aizmugures stāvokli. Astoņas minūtes vēlāk Uldriķis labajā laukuma malā apsteidza pretspēlētāju un izdarīja sitienu, pēc kura bumba uzlidoja augstu gaisā, bet Ikaunieks ar galvu to raidīja pāri tukšiem vārtiem.

Desmit minūtes līdz pamatlaika beigām uz maiņu nākušais Mārtiņš Ķigurs ielauzās soda laukumā, kur vārtu priekšā piespēlēja Krišam Kārkliņam, kurš neaizsniedzās līdz bumbai. Šīs pašas epizodes noslēgumā Andrejs Cigaņiks vārtos centās raidīt gaisā esošo bumbu, taču sitienu bloķēja aizsargs.

83.minūtē laukumā uz maiņu nāca Raimonds Krollis un pussargs Eduards Emsis, taču abu futbolistu klātesamība cerēto rezultātu nedeva. Brīdi vēlāk Rugins nonāca lieliskā sitiena pozīcijā, taču vilcinājās un palaida garām savu iespēju. Īsi pēc tam situāciju pie pretinieku vārtiem centās saasināt Ķigurs, taču nesekmīgi. Atlikušajā laikā Latvijas izlase neatlaidīgi centās iekarot pretinieku vārtus, tomēr nesekmīgi, kā rezultātā mačs noslēdzās neizšķirti.

Trīs dienas vēlāk Latvija šajā pašā turnīrā savā laukumā uzņems Maltu.